EN|RU|UK
 Здоров'я
  10885  52

 ВООЗ долучила ігроманію до переліку адиктивних розладів і прибрала "гендерну невідповідність" з проблем психічного здоров'я

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) випустила нову версію Міжнародної класифікації хвороб (МКХ-11).

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на сайт Організації, підготовка МКХ-11 тривала понад десять років. Класифікація відображає прогрес у медицині і досягнення наукової думки. "Так, коди, що стосуються стійкості до протимікробних препаратів, тепер більше відповідають критеріям Глобальної системи епіднагляду за стійкістю до протимікробних препаратів (GLASS)", - уточнюють у ВООЗ.

До нової МКХ також увійшли нові розділи, зокрема з народної (традиційної) медицини, сексуального здоров'я. Останій об'єднує розлади, які раніше були зараховані до інших категорій (наприклад, гендерна неконгруентність (невідповідність) вказувалася в категорії психічних розладів) або описувалися інакше. У розділ адиктивних розладів було додано ігровий розлад.

У ВООЗ уточнюють, що представлять МКХ-11 для ухвалення державами-членами на сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров'я в травні 2019 року. Класифікація набуде чинності 1 січня 2022 року. "Цей випуск має попередній та ознайомлювальний характер і дозволить країнам виробити плани щодо використання нової версії, підготувати її переклади та провести загальнонаціональну підготовку фахівців охорони здоров'я", - наголошується в повідомленні.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3072164
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору