EN|RU|UK
 Політика України
  6257  26

 Держкомтелерадіо анулював дозвіл на ввезення книги Василя Сахарова, оскільки він виявився активним учасником окупації Криму та НЗФ на Донбасі

Держкомтелерадіо своїм наказом скасував раніше виданий дозвіл ТОВ "Дресс Шоу" на ввезення в Україну з території держави-агресора книги Василя Сахарова "Темний" у кількості 2000 примірників.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу відомства, підставою для анулювання дозволу став факт внесення Міністерством культури України автора твору - громадянина Російської Федерації Сахарова Василя Івановича - до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці. "Як з’ясувалося, письменник Сахаров є активним учасником російської окупації Криму та військових дій на сході України на боці проросійських незаконних збройних формувань.

Надаючи дозвіл ТОВ "Дресс Шоу" на ввезення книги В. Сахарова "Темний", експерти не виявили у змісті видання ознак невідповідностей критеріям оцінки видавничої продукції, що дозволена до розповсюдження на території України. Однак на особу автора звернули увагу громадські активісти. Моніторинг у відкритих джерелах діяльності "письменника" та звернення Держкомтелерадіо до СБУ підтвердили здогадку громадських активістів: Василь Сахаров - учасник проросійських незаконних збройних формувань, який воював проти України та її державної незалежності", - наголошують у Держкомтелерадіо.

У відомстві нагадують, що 22 травня 2017 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України №262 "Деякі питання видачі (відмови у видачі, анулювання) дозволу на ввезення видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України". Відповідно до постанови імпортери, розповсюджувачі видавничої продукції з Росії та тимчасово окупованих територій України мають отримувати дозвіл від Держкомтелерадіо на ввезення такої продукції. Рішення про відмову у видачі дозволу приймає експертна рада Держкомтелерадіо.

Станом на 18 червня 2018 року, починаючи з 22 травня 2017 року, Держкомтелерадіо видав суб’єктам господарювання дозволи на ввезення 16 520 найменувань видавничої продукції. Водночас на підставі негативних висновків експертної ради Держкомтелерадіо та у зв’язку з невідповідністю Критеріям оцінки видавничої продукції, що дозволена до розповсюдження на території України, Держкомтелерадіо надав 52 відмови у видачі дозволів на ввезення 180 500 примірників видань антиукраїнського змісту, а також прийняв рішення про анулювання 1 виданого раніше дозволу. Ще 593 відмови надано внаслідок подання суб’єктами господарювання не в повному обсязі пакетів документів, необхідних для одержання дозволу, або виявлення в поданих документах недостовірних відомостей.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3072163
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору