EN|RU|UK
 Політика України
  15855  73
Матеріали за темою:

 Поправки до закону про Антикорупційний суд - або свідома диверсія, або прикра помилка, яку можна виправити вже впродовж цього сесійного тижня, - TI Україна

Президент і Верховна Рада України мають усі можливості для того, щоб вже 21 червня завершити ухвалення законодавства, необхідного для початку роботи Вищого антикорупційного суду (ВАС).

Про це йдеться в заяві Transparency International Україна, передає Цензор.НЕТ.

"Українське представництво глобальної антикорупційної мережі Transparency International вітає дії Президента та заяви представників коаліції, спрямовані на запуск Антикорупційного суду. Вважаємо, що озвучена дата — 21 червня 2018 року — є оптимальним терміном для результативного голосування за необхідні законопроекти. Ідеться про технічний законопроект про заснування Вищого антикорупційного суду, який Президент України вже направив на погодження до Вищої ради правосуддя і який було одноголосно підтримано ВРП. А також законопроект №7441, який має внести необхідні зміни до закону "Про судоустрій та статус суддів".

"Украй необхідно внести правки і до закону "Про Вищий антикорупційний суд" у частині, що стосується розгляду апеляцій. Вимагаємо усунути положення, які дозволяють у майбутньому уникнути слухання в Апеляційній палаті Вищого антикорсуду. Йдеться про норму, що визначає загальні апеляційні суди місцем розгляду скарг на вироки, які ухвалили суди першої інстанції у справах, підсудних Антикорсуду до початку його роботи", - наголошують у Transparency International.

Виконавчий директор Transparency International Україна Ярослав Юрчишин вважає, що депутати мають схвалити необхідні поправки якнайшвидше: "Ми пам’ятаємо позицію Президента, визначену в законопроекті 7440. Він виступав за те, щоб усі корупційні справи були передані до Антикорупційного суду. Міжнародні партнери також виступають за розгляд апеляцій у топ-корупційних справах уже в новій інституції. Натомість положення, за яке проголосували депутати 7 червня, — або свідома диверсія, або прикра помилка. І її можна виправити вже цього сесійного тижня".

ТІ Україна вітає наміри влади забезпечити умови для початку роботи Вищого антикорупційного суду ще до старту виборчих перегонів. Разом із тим наголошуємо, що для цього необхідна злагоджена робота усіх гілок влади. За оцінкою TI Україна, за сприятливих обставин Вищий антикорупційний суд може почати роботу на початку 2019 року.

Нагадаємо, 14 червня, закон про Антикорупційний суд набув чинності. Суд почне роботу після призначення не менше 35 суддів. Нагадаємо, в НАБУ заявили: через те, що Вищий антикорупційний суд не розглядатиме апеляційні скарги на вироки, винесені судами першої інстанції у справах Бюро, багато проваджень щодо топ-чиновників залишаються поза юрисдикцією ВАС і можуть уникнути покарання. НАБУ переконане, що апеляції на вироки у справах НАБУ та САП, винесені судами загальної юрисдикції, мають розглядатися в Апеляційній палаті Вищого антикорупційного суду. Водночас, Єгор Соболєв заявив: "У підписаному Порошенком законі про Антикорупційний суд сфальсифіковано статтю про порядок апеляції". У відповідь у профільному комітеті ВР спростували звинувачення в замовчуванні правок у законі про ВАС, що стосуються апеляційного розгляду справ НАБУ.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3072137
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору