EN|RU|UK
 Політика України
  3679  7
Матеріали за темою:

 Законопроект "Про національну безпеку" повною мірою враховує наші побажання та стандарти, - представники ЄС, США й НАТО

Представники Євросоюзу, США й НАТО написали лист керівникам України, де заявили, про підтримку законопроекту "Про національну безпеку", який відповідає європейським і євроатлантичним стандартам і принципам.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це йдеться в його листі представників ЄС, НАТО й США.

У тексті, який адресовано Президентові Петру Порошенку, Голові Верховної Ради України Андрію Парубію, секретарю Ради національної безпеки й оборони України Олександру Турчинову і голові Комітету з питань національної безпеки й оборони Верховної Ради України Сергію Пашинському зазначається: "Як голови Місій країн, що входять до Міжнародної Консультативної Групи, у листі від 15 березня цього року ми вітали направлення Президентом України до Верховної Ради проекту Закону "Про національну безпеку", яке відбулося 28 лютого. У цьому ж листі ми позначили кілька питань, які потребують подальшого розгляду, зокрема щодо повноважень Служби безпеки України та парламентського нагляду за її діяльністю.

З часу ухвалення проекту Закону "Про національну безпеку" в першому читанні 5 квітня цього року, Міжнародна Консультативна Група працювала в тісному контакті з робочою групою Комітету з питань національної безпеки й оборони Верховної Ради України з підготовки законопроекту до другого читання, з метою вирішення питань, які були згадані в нашому листі від 15 березня.

15 червня цього року наші радники зустрілися з членами робочої групи та представниками апарату Ради Національної безпеки й оборони і висловили наші поради, засновані на европейських та євроатлантичних стандартах і принципах. Основні елементи наших порад було взято до уваги, що відображено у відповідних поправках до тексту Закону, ухваленого в першому читанні. Ці поправки додано до цього листа в Додатку А. Додаток Б містить повний текст проекту Закону "Про національну безпеку", який був ухвалений у першому читанні з урахуванням вищезазначених змін.

На нашу думку, проект тексту за результатами нашого обговорення 15 червня і наведений у Додатку Б достатньою мірою враховує зауваження, викладені в нашому листі від 15 березня, а також призводить законопроект "Про національну безпеку" у відповідність
до ключових європейських та євроатлантичних принципів. З огляду на це, ми будемо вітати прийняття проекту Закону (у редакції, викладеній у Додатку Б) Верховною Радою України в другому читанні. Будь-які можливі подальші поправки або текстові зміни на предмет їх відповідності європейським та євроатлантичним стандартам і принципам вимагатимуть аналізу Міжнародної консультативної групи, що потребують додаткового часу.

Беручи до уваги майбутній Саміт НАТО в Брюсселі, закликаємо Вас продовжувати відкритий діалог, необхідний для ухвалення Верховною Радою цього законопроекту не пізніше 22 червня 2018. Цей крок стане сильним сигналом того, що Україна залишається відданою реформуванню сектора безпеки й оборони, європейської та євроатлантичної інтеграції, а також створить передумови для максимізації двосторонньої допомоги Україні".

Лист підписали Кястутіс Ланчінскас, Голова КМЄС в Україні; Х’юг Мінгареллі, Глава Представництва ЄС в Україні; Олександр Вінніков, Голова Представництва НАТО в Україні; Марі Л. Йованович, Посол США в Україні.

Законопроект Про національну безпеку повною мірою враховує наші побажання та стандарти, - представники ЄС, США й НАТО 01Законопроект Про національну безпеку повною мірою враховує наші побажання та стандарти, - представники ЄС, США й НАТО 02

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3072113
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору