EN|RU|UK
 Політика України
  3442  14
Матеріали за темою:

 У нас є можливість зняти блокування Угорщини в НАТО, - Клімкін

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін переконаний, що Україні вдасться досягти домовленості з угорською стороною і взяти участь у саміті НАТО в Брюсселі 11-12 липня.

"Я вважаю, серед іншого ґрунтуючись на моїх дискусіях з угорським міністром закордонних справ, що ми маємо можливість зняти це блокування ... і ми вийдемо на те, що Україна братиме участь у саміті НАТО", - сказав П.Клімкін в інтерв'ю "Інтерфакс -Україна", передає Цензор.НЕТ.

Міністр пояснив, що майбутній саміт буде присвячено тим реформам, які Україні необхідно провести для того, щоб відповідати стандартам НАТО.

Він також нагадав, що 22 червня в Закарпатській області відбудеться зустріч з угорською громадою.

"Наша мета дуже проста, у нас є угорська громада, про яку ми мусимо піклуватися. Вони мають залишатися на 100% угорцями, але вони також на 100% мають стати українськими громадянами. Для цього їм абсолютно не потрібно ставати менше угорцями, вони просто повинні отримати відповідне знання української мови і розуміння того, в якій країні вони живуть", - пояснив П. Клімкін.

Як повідомлялося, 28 вересня 2017 року набрав чинності закон України "Про освіту", який, серед іншого, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін двома і більше мовами - державною, англійською, іншими офіційними мовами ЄС. Особам, які належать до національних меншин, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в окремих класах (групах) комунальних закладах дошкільної та початкової освіти.

Міністерство закордонних справ Угорщини 26 вересня заявило про намір країни блокувати зближення України і ЄС через закон про освіту. МЗС України направило закон на експертизу до Венеціанської комісії. 8 грудня Міністерство освіти і науки України повідомило, що Венеціанська комісія не підтримала звинувачення Угорщини в звуженні прав національних меншин в статті про мову навчання в законі України "Про освіту". У відомстві заявили про готовність імплементувати рекомендації комісії і розробили три моделі імплементації мовної статті в законі "Про загальну середню освіту".

Засідання комісії Україна-НАТО, яке мало відбутися 14 або 15 лютого 2018 року під час зустрічі міністрів оборони всіх країн-членів Альянсу, було заблоковано Угорщиною, яка застосувала право вето.

У квітні Угорщина вкотре заблокувала засідання комісії Україна-НАТО на рівні міністрів закордонних справ.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3072072
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору