EN|RU|UK
 Політика України
  5546  24
Матеріали за темою:

 За три місяці надійшло близько сотні звернень від суддів з приводу погроз і нападів, - глава РСУ Ткачук

За останні три місяці надійшло близько сотні звернень від суддів, яким погрожують або на яких скоєно напади.

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ розповів голова Ради суддів України, суддя Верховного суду Олег Ткачук, відповідаючи на запитання щодо недавнього його звернення до спікера Верховної Ради Андрія Парубія з листом.

У цьому листі підкреслюється незалежність суддів, а також наводяться приклади тиску з боку політиків.

"Про те, що над суддями вчиняють розправи. Сьогодні приходив суддя, на якого напали, і він не знає, що далі робити, адже правоохоронні органи досить інертно розглядають докази, які він надає, розслідують справу. А суддя боїться в судовому засіданні засідати, адже не знає, хто в те судове засідання прийде. Охорони в судах немає. Проблеми з безпекою судді, хоч він звертався з заявою, не вирішено. Він уже рік шукає правди", - розповідає Ткачук.

При цьому, за його словами, вказаний суддя знає, хто його побив, але "ніхто нічого не робить".

"У листі до Парубія я написав про випадки, коли до нас звернулися судді і вказують прямо на тих людей, які їм погрожують. Це не хулігани, це політичні діячі", - відзначає він.

Ткачук повідомив, що за останні три місяці надійшло близько сотні звернень від суддів, яким погрожують або на яких скоєно напади.

За його словами, правоохоронці відкривають кримінальні провадження, проводять розслідування, але про їхню результативність говорити не можна.

Крім цього, Ткачук підкреслив, що після внесення змін до Конституції та ухвалення закону "Про судоустрій і статус суддів" політичної залежності суддів більше немає.

Повний текст інтерв'ю з головою Ради суддів України Олегом Ткачуком читайте ТУТ.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3072064
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору