EN|RU|UK
 Суспільство
  4356  8
Матеріали за темою:

 РСУ оновить Кодекс етики суддів та Правила поведінки працівників апарату судів

Рада суддів України під час виїзного засідання у Львові 15 червня 2018 року за підтримки українсько-канадського проекту "Підтримка судової реформи" створила робочі групи для оновлення положень Кодексу суддівської етики та підготовки коментаря до Кодексу суддівської етики, а також для оновлення Правил поведінки працівника апарату суду, затверджених рішенням №33 Ради суддів України від 6 лютого 2009 року.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "Судово-юридичну газету", про це повідомили в РСУ.

"Зміни до Кодексу та Правила є вкрай необхідними з огляду на те, що змінилося багато законодавчих актів, відбувається судова реформа, сформовано Верховний Суд, змінилися повноваження Конституційного Суду України, ухвалено нові процесуальні кодекси. Зрештою, цей документ покликаний допомогти суддям у формуванні високих стандартів поведінки, сприяти підвищенню рівня довіри громадян до судової влади. Правила поведінки працівників апарату судів взагалі не оновлювалися з 2009 року", - зазначив голова Комітету з питань дотримання етичних норм, запобігання корупції та врегулювання конфлікту інтересів Єгор Краснов.

Увійти до складу робочих груп запропоновано також представникам органів суддівського управління, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Національної школи суддів України, а також представникам юридичних асоціацій.

Нагадаємо, що у 2014 році Рада суддів України створила робочу групу з-поміж чинних суддів і науковців, яка здійснила глибинне дослідження практики застосування міжнародних стандартів у сфері суддівської етики, проаналізувала поточну практику притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності в Україні, а також ідентифікувала проблемні питання щодо розуміння і однакового тлумачення положень Кодексу суддівської етики як членами дисциплінарного органу, так і суддям.

Вперше Кодекс суддівської етики було затверджено ХІ черговим З'їздом суддів України від 22 лютого 2013 року, а текст Коментаря до Кодексу суддівської етики було схвалено до видання рішенням Ради суддів України 16 лютого 2016 року. Правила поведінки працівників апарату суду затверджено рішенням №33 Ради суддів України від 6 лютого 2009 року.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3072027
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору