EN|RU|UK
 Політика України
  4364  18

 За наявності конкретного плану місії Росія буде змушена погодитися на введення миротворців на Донбасі, - Черниш

Росія буде змушена погодитися на миротворчу місію на Донбасі, якщо буде розроблено конкретний реалістичний план місії.

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ заявив міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш.

"Є два основні пункти щодо згоди Росії. Перше – пропозиція щодо моделі місії. Це не загальні, а конкретні механізми досягнення миру. І це довга історія. Необхідно визначити список країн, проти яких Росія не матиме нічого і які влаштують Україну... Далі відбувається пошук фінансування, уряди мають бути готові до фінансування. Звісно, ми розуміємо, що Росія має голос в Радбезі ООН. Тому передумовою для затвердження мандата місії мають бути переговори. Але це не просто переговори України та Росії. Має бути єдина компромісна позиція. І у такому випадку Росії дуже важко буде відступити, коли весь світ бачить конкретний шлях до миру, не абстрактний, а конкретні кроки. Росія просто не матиме вибору. Другий момент впливу на РФ - негативні наслідки від окупації мають бути відчутними для Російської Федерації. Зараз вони вже відчутні". - заявив міністр.

За словами Черниша, рішення про створення на Донбасі миротворчої місії, яку реалізовуватиме міжнародна перехідна адміністрація, не суперечить Мінським угодами і всьому мирному процесу.

"Рішення про створення місії необхідно провести через рішення Ради Безпеки ООН. Це не суперечить Мінським угодам і загальній логіці мирного процесу – я хочу звернути на це особливу увагу. Росія вже почала змінювати риторику. Останній коментар Лаврова перед зустріччю в нормандському форматі був саме про військово-цивільну адміністрацію. Суть його заяви: якщо рішення про створення перехідної адміністрації буде прийнято, то від військового компонента необхідно буде позбавитися, а цивільну владу на цих територіях необхідно передати цивільній адміністрації. Лавров почав говорити, що буцімто це суперечить Мінським угодам. Однак це не так. Навпаки, міжнародна перехідна адміністрація може добитися їх імплементації", - сказав він.

Міністр наголосив, що, на відміну від Криму, стосовно Донбасу існує єдина угода, підписана Росією.

"Думаю, що багато хто з політичного класу РФ шкодує, що поставив свій підпис і фактично став стороною Мінських угод. Вони умовно є частиною рішення Радбезу ООН. Ми бачимо, як дії Російською Федерацією щодо Донбасу спрямовані на те, щоб підмінити суть діалогу між Україною та РФ за присутності ОБСЄ на діалог між Україною і так званими представниками Донецька та Луганська. Це стратегічне завдання Росії - вистрибнути з парадигми, яка зараз існує, а тому в РФ є бажання знищити мінський процес. Починають говорити про Мінськ-3 або Мінськ-5, чи Будапешт-2. Питання, між ким і ким буде наступний договір, якщо він буде", - підсумував Черниш.

Повністю інтерв'ю з Вадимом Чернишем читайте ТУТ.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3071980
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору