EN|RU|UK
 Політика України
  11235  48
Матеріали за темою:

 "Нафтогаз" звернувся до Апеляційного суду Швеції для виконання рішення Стокгольмського арбітражу

"Нафтогаз України" звернувся до Апеляційного суду Швеції, який 13 червня видав наказ про призупинення процедури виконання рішення Стокгольмського арбітражу за клопотанням ПАТ "Газпром" (РФ).

Як передає Цензор.НЕТ, про це на сторінці в Facebook повідомив головний комерційний директор НАК Юрій Вітренко.

"Сьогодні ми зробили подання до Апеляційного суду Швеції, який розглядає оскарження рішення арбітражу. На відміну від арбітражу, правила якого забороняють публічність, подання до Апеляційного суду, як правило, є публічними. Тому всі охочі можуть його прочитати - там є багато чого цікавого!", - написав він.

""Газпром" зараз винен кожній українській родині більш як 4,4 тис. грн. "Газпром" нечесним шляхом намагається не виплачувати цей борг. Поки він тільки досяг призупинення примусового стягнення. Ми будемо домагатися покарання "Газпрому" за такі нечесні дії. Ми змусимо "Газпром" заплатити борг у повному обсязі і відшкодувати всі витрати з цим пов'язані. ... Національна компанія "Нафтогаз України" виграє і в цьому поєдинку. Він буде непростим і тому ми просимо підтримки", - сказано в повідомленні.

Нафтогаз звернувся до Апеляційного суду Швеції для виконання рішення Стокгольмського арбітражу 01

Нафтогаз звернувся до Апеляційного суду Швеції для виконання рішення Стокгольмського арбітражу 02

Раніше "Газпром" заявив про припинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу щодо транзитного контракту з "Нафтогазом".

Як повідомлялося, Апеляційний суд округу Свеа (Швеція) 13 червня задовольнив клопотання ПАТ "Газпром" та видав наказ про призупинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу від 28 лютого 2018 року за спором між "Газпромом" та "Нафтогазом України" в рамках контракту на транзит газу через територію України.

Наприкінці травня - на початку червня "Нафтогаз України" повідомив, що виконує на території Швейцарії та Нідерландів дії з примусового виконання рішення Стокгольмського арбітражу з розгляду щодо транзитного контракту.

Нагадаємо, Стокгольмський арбітраж зобов'язав "Газпром" доплатити НАК "Нафтогаз України"$4,63 млрд за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. Таким чином, за результатами двох арбітражних спорів між компаніями на поставку і транзит газу "Газпром" має доплатити НАК $2,56 млрд.

Зі свого боку, "Газпром" підтвердив, що має виплатити НАК "Нафтогаз України" $2,56 мільярда за рішенням арбітражу в Стокгольмі.

Водночас "Газпром" відмовився почати в березні поставки газу для НАК "Нафтогаз України" і повернув внесену передоплату, наполягаючи на необхідності підписання додаткової угоди до чинного контракту на 2009-2019 роки.

"Укртрансгаз" заявив, що "Газпром" від початку року не виконує технічні умови, подаючи газ до українського кордону із заниженим порівняно з контрактом тиском.

"Газпром" після програшу у Стокгольмському арбітражі за позовом "Нафтогазу" заявив про початок процедури розірвання контрактів з українською компанією на поставку і транзит газу.

4 квітня закінчився термін для переговорів за контрактом на поставку (30 днів з моменту виникнення спору або розбіжності), 19 квітня - за транзитним контрактом (45 днів).

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3071960
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору