EN|RU|UK
 Політика України
  4937  20

 Черниш: Мета міжнародної перехідної адміністрації - повністю повернути окуповані території в українську конституційну систему

Завдання миротворчої місії, яка реалізується міжнародною перехідною адміністрацією, полягатиме в тому, щоб повністю повернути окуповані території в українську конституційну систему.

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ сказав міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш.

"Міжнародна перехідна (або як її ще називають - тимчасова) адміністрація - це, по суті, персонал миротворчої місії, що буде імплементувати мандат цієї місії, і має одночасно забезпечити багато компонентів. Складно уявити, як може зайти цивільний контингент миротворців за наявності там окупаційної влади, яка буцімто керує мирним життям. Ми вже давно кажемо, що військовий контингент миротворців має зайти на всю тимчасово окуповану територію Донецької та Луганської областей від лінії розмежування аж до неконтрольованої ділянки українсько-російського державного кордону. Військовий компонент дійсно має забезпечити те, щоб на цій території було безпечно з військової точки зору: розведення сил, роззброєння, демілітаризація, а також розмінування. А ось правопорядок - це вже поліційний компонент. В економічному сенсі міжнародна перехідна адміністрація має забезпечити повернення гривні протягом перехідного періоду, безпеку майна і бізнесу. Окрема тема - робота з внутрішньо переміщеними особами. Усі ці компоненти мають діяти одночасно", - зазначив він.

На його думку, необхідно виробити українську модель миротворчої місії із залученням досвіду хорватської моделі:

"Ситуація вже розвивається 4 роки. Було б наївно думати, що можна все виправити за один день. Тому й необхідна спеціальна місія на цей період. До прикладу, в Хорватії багато реінтеграційних процесів досі тривають. Це не може бути суто хорватський чи, скажімо, суто колумбійський досвід. Має бути українська модель, за якої ми зможемо повноцінно повернути окуповані території в українську конституційну систему…

Коли кілька місяців тому на Генеральній асамблеї ООН виступали лідери держав, то необхідно було звернути увагу не лише на виступ Трампа, але й на виступ прем’єр-міністра Хорватії Плєнковіча. Він з трибуни ООН заявив про те, що вважає хорватський досвід таким, що має бути застосований в Україні. Тому це не вигадка міністерства. І ми про це говоримо, щоб надихнути експертів і суспільство на правильну дискусію".

Черниш наголосив, що затверджує мандат миротворчої місії лише Рада Безпеки ООН. Цей мандат містить набір функцій, які міжнародна тимчасова адміністрація здійснюватиме. Серед цих функцій є як військовий компонент, так і цивільні: поліцейський, тимчасова адміністрація і забезпечення функціонування транзитного правосуддя. Усі ці компоненти взаємопов'язані.

"Тобто одночасно вирішується питання переходу управлінських функцій в усіх без винятку сферах від органів, що, відповідно до нашого законодавства, є окупаційною адміністрацією, до міжнародної тимчасової адміністрації", - уточнив міністр.

При цьому Черниш сказав про шлях, за якого Росія погодиться на миротворчу місію.

"Звісно, ми розуміємо, що Росія має голос в Радбезі ООН. Тому передумовою для затвердження мандату місії мають бути переговори. Але це не просто переговори України та Росії. Має бути єдина компромісна позиція. І у такому випадку Росії дуже важко буде відступити, коли весь світ бачить конкретний шлях до миру, не абстрактний, а конкретні кроки. Росія просто не матиме вибору", - сказав він, додавши, що переговори триватимуть між Україною, РФ та Радою Безпеки ООН, без залучення ватажків "ДНР" та "ЛНР".

Оцінюючи фінансування потенційної місії, глава міністерства заявив, що в українському випадку йтиметься про мільярди доларів. Він вважає, що як і у випадку Хорватії, фінансування миротворчої місії має здійснювати ООН.

Повністю інтерв'ю з Вадимом Чернишем читайте ТУТ.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3071958
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору