EN|RU|UK
 Політика України
  7640  31
Матеріали за темою:

 Призупинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу щодо спору з "Газпромом" найближчим часом може бути переглянуто, - "Нафтогаз"

Найближчими тижнями "Нафтогаз України" надасть свої докази, чому примусове виконання Стокгольмського арбітражу про арешт активів російського "Газпрому" не має бути зупинено до винесення рішення по суті Апеляційним судом.

Про це в інтерв'ю НВ розповів головний комерційний директор групи "Нафтогаз України" Юрій Вітренко, передає Цензор.НЕТ.

"Російська компанія через Апеляційний суд у Швеції призупинила примусове виконання рішення арбітражного трибуналу. Саме призупинили виконання, ніхто не скасовува саме рішення", - зазначив він.

За словами Вітренка, Газпром домагається скасування або перегляду рішення трибуналу і попросив на час розгляду призупинити і не виконувати рішення арбітражу про арешт активів. При цьому процес розгляду цієї апеляції займає в середньому 1,5 року.

"Ми з цим не згодні. Ми найближчим часом надамо докази, чому ті аргументи, які наводив Газпром і на підставі яких подібного роду рішення може бути винесено, неправильні. Сенс у тому, що апеляційний суд може призупинити рішення про примусове виконання рішення арбітражного трибуналу в тому випадку, якщо надані вагомі докази, які покажуть, що існує значна ймовірність перегляду рішення. Але поки ми зі свого боку ще навіть не надали свої аргументи. Тобто йдеться про технічне рішення, яке найближчим часом може бути переглянуто на нашу користь", - додав Вітренко.

Також, за його словами, твердження Газпрому про те, що суддя писав висновки не сам, неправдиві.

"Висновки писав не один суддя, а три арбітри. Газпром стверджує, що рішення писали не арбітри, а секретар суду. Це неправда. Рішення писали арбітри. Найближчим часом ми надамо докази цього апеляційному суду. І на підставі цього, ми розраховуємо, що це рішення про призупинення примусового виконання буде переглянуто. Суд поки не розглядав наші аргументи. Газпром лише надав свої доводи, ми надамо найближчим часом свої доводи, потім суд буде виносити рішення", - пояснив Вітренко.

Раніше "Газпром" заявив про припинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу щодо транзитного контракту з "Нафтогазом".

Як повідомлялося, Апеляційний суд округу Свеа (Швеція) 13 червня задовольнив клопотання ПАТ "Газпром" та видав наказ про призупинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу від 28 лютого 2018 року за спором між "Газпромом" та "Нафтогазом України" в рамках контракту на транзит газу через територію України.

Наприкінці травня - на початку червня "Нафтогаз України" повідомив, що виконує на території Швейцарії та Нідерландів дії з примусового виконання рішення Стокгольмського арбітражу з розгляду щодо транзитного контракту.

Нагадаємо, Стокгольмський арбітраж зобов'язав "Газпром" доплатити НАК "Нафтогаз України"$4,63 млрд за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. Таким чином, за результатами двох арбітражних спорів між компаніями на поставку і транзит газу "Газпром" має доплатити НАК $2,56 млрд.

Зі свого боку, "Газпром" підтвердив, що має виплатити НАК "Нафтогаз України" $2,56 мільярда за рішенням арбітражу в Стокгольмі.

Водночас "Газпром" відмовився почати в березні поставки газу для НАК "Нафтогаз України" і повернув внесену передоплату, наполягаючи на необхідності підписання додаткової угоди до чинного контракту на 2009-2019 роки.

"Укртрансгаз" заявив, що "Газпром" від початку року не виконує технічні умови, подаючи газ до українського кордону із заниженим порівняно з контрактом тиском.

"Газпром" після програшу у Стокгольмському арбітражі за позовом "Нафтогазу" заявив про початок процедури розірвання контрактів з українською компанією на поставку і транзит газу.

4 квітня закінчився термін для переговорів за контрактом на поставку (30 днів з моменту виникнення спору або розбіжності), 19 квітня - за транзитним контрактом (45 днів).

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3071953
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору