EN|RU|UK
 Події
  8108  32

 Україні важливо забезпечити ефективний контроль над діяльністю Служби безпеки, - спецдоповідач ООН Мельцер

Після 2016 року кількість випадків нелюдського поводження, тортур на території, контрольованій владою України, значно зменшилася.

Про це в інтерв'ю ZN.UA повідомив спеціальний доповідач ООН із питання катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження Нільс Мельцер, інформує Цензор.НЕТ.

Він 12 днів інспектував місця ув'язнення на окупованих українських територіях і пенітенціарні установи в інших частинах держави. Мельцер уточнив, що пенітенціаріїв і СБУ було попереджено про його візит, тому він значною мірою довіряв думці постраждалих.

"Мушу сказати, що після 2016 року випадків нелюдського ставлення, катувань на території, контрольованій владою України, значно поменшало. Між 2014 і 2016 роками була досить поширеною практика незаконних тримань під вартою, нелюдського ставлення, але відтоді ситуація з цим поліпшилася. Так чи інакше, дуже багато людей скаржаться на тортури, неналежне ставлення саме під час перебування в поліції. Це свіжі, актуальніші заяви. Найбільше я переймаюся саме цим", - зазначив Мельцер.

Він порівняв дії СБУ та Нацполіціі з практиками, які використовували в ЦРУ.

"Американський Сенатський комітет підготував звіт щодо практик, які застосовувало ЦРУ. Не хочу мати вигляд песиміста, але я відвідував багато місць, які перебувають під контролем служб безпеки, і все відбувається в ситуації збройного конфлікту. Практика неофіційного утримання під вартою дуже поширена і в інших країнах. Коли немає належного контролю і нагляду над службами і силами безпеки, таке трапляється постійно. Це не суто українська проблема, а загальнолюдська. Надзвичайно важливо забезпечити ефективний нагляд і контрол над діяльністю Служби безпеки, щоб вона не перетворилися в незалежну силу в межах держави", - розповів спецдоповідач ООН.

Також він наголосив на важливості переходу тюремної медицина у підпорядкування МОЗ: "Багато важить переведення підпорядкування тюремної медицини з системи МВС і Мін'юсту під МОЗ. Тепер у них є законодавча вимога інформувати місцевого прокурора про ті речі, які документували. Нова структура - Державне бюро розслідувань - із часом має запрацювати".

Нагадаємо, раніше Нільс Мельцер заявив, що умови в українських в'язницях задовільні, проте медперсонал не фіксує травми ув'язнених, які можуть бути наслідками тортур.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3071922
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору