EN|RU|UK
 Політика України
  15352  105
Матеріали за темою:

 Україна не використовує всі можливості для посилення національної безпеки, - президент The Jamestown Foundation Говард

Президент американського аналітичного центру The Jamestown Foundation Ґлен Говард пояснив, чому Україні потрібно почати серйозно ставитися до своєї національної безпеки.

Під час третьої пленарній сесії щорічної конференції з українсько-американських відносин у Вашингтоні, метою якої було обговорення прогресу України, президент американського аналітичного центру The Jamestown Foundation Ґлен Говард зазначив, що Україні потрібно почати серйозно ставитися до своєї національної безпеки, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Радіо Свобода.

Аналітик зазначив, що Україна не використовує всіх можливостей, які вона має. Саме тому рекомендацією одного з високопосадовців США, за його словами, було запровадити чіткі дедлайни, щоб Київ "почав робити речі, замість того, щоб давати йому білет із відкритою датою, як це було в ситуації з катерами Island.

Американські 30-метрові катери класу Island від уряду США, які раніше були на службі берегової охорони США, і зараз стоять у порту Балтімора. Сполучені Штати запропонували Україні їх ще в 2014 році під час обговорень концепції розвитку "москітного флоту".

"У ситуації з Island - це подарунок. Це подарунок США Україні. Але вони не використовують цю можливість, поки США не скажуть: "Ви маєте доставити ці кораблі до такої-то дати, інакше ми заберемо їх назад", - зазначив Говард.

Після оприлюднення розслідування командування Військово-морських сил ЗСУ виступило із заявою, що українська сторона завершує опрацьовувати контракт на отримання двох патрульних катерів типу Island від уряду США і починає "його міжвідомче погодження". До цього цю тему публічно не обговорювали. У заяві також зазначалося, що вже після підписання контракту почнеться безпосередній процес передачі катерів, зокрема підготовка екіпажів.

З 11 до 15 червня включно в Україні відбувалась заключна конференція з визначення основних умов контракту щодо передачі катерів класу Island  до України. Перший заступник командувача ВМС Збройних сил України Андрій Тарасов на запит "Радіо Свобода" пояснив, що під час цього заходу опрацюють остаточну редакцію документа.

Наразі "Радіо Свобода" очікує відповіді з Міністерства оборони України щодо того, якими є результати цієї заключної конференції та чи узгодили орієнтовні терміни отримання катерів.

Президент американського аналітичного центру The Jamestown Foundation Говард також окремо звернув увагу на загострення ситуації в Азовському морі, де Росія протягом останніх тижнів нарощує військову присутність і затримує судна, що прямують у маріупольський і бердянський порти.

Аналітик зауважив, що Україні "слід почати реально серйозно ставитися до її національної безпеки" та усвідомити, що Росія використовує певні стратегії.

"Їм навіть не треба це робити військовим шляхом… Вони просто повністю придушать Донбас економічно і Азовське море... І всі рибалки застрягнуть у Бердянську та інших портах та не зможуть виходити в море, і вони не зможуть експортувати сталь із Донбасу. Ось у чому ця стратегія", - пояснив експерт.

Пол Ґобл, аналітик The Jamestown Foundation, розповів в інтерв'ю Українській службі "Голосу Америки", що наприкінці травня Росія без особливих попереджень перемістила п'ять кораблів ВМС із Каспійського в Азовське море. На його думку, "російська сторона отримала можливості проводити агресію з моря на українському узбережжі".

"Навіть якщо Москва не використає кораблі для нападу на Маріуполь чи інше прибережне місто України, той факт, що вона здатна це зробити, стримуватиме певні оборонні сили України, які можна було б використати проти нападів Росії в інших регіонах", - наголосив він.

Україні ж варто посилювати власну оборону і забезпечити підтримку міжнародної спільноти, переконаний аналітик. Він висловив здивування, що українська влада не говорить голосніше на світовій арені про проблеми на Азовському морі, називаючи це "стратегією байдужості".

Колишній заступник міністра оборони України, адмірал Ігор Кабаненко, неодноразово стверджував, що для протидії російській загрозі на морі Україна потребує москітного флоту.

"Щоб відповісти на такі загрози, українські військово-морські кораблі та човни мають бути присутніми не лише в Одесі та довкола морських підходів до портів України, а й в Азовському морі, на Дніпрі та Дунаї", – зазначав Кабаненко в статті для Jamestown Foundation.

Речник Міністерства оборони України, полковник Олександр Мотузяник у коментарі "Радіо Свобода" зауважив, що дії Міністерства оборони у відповідь на цю ситуацію не підлягають розголошенню і порадив звернутися до Міністерства закордонних справ.

В інтерв’ю газеті "Дзеркало тижня" заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль зазначала, що "право огляду цивільного судна військовим кораблем є одним із класичних інститутів морського права. Цим правом користується також і український військово-морський флот. Водночас дії РФ в Азові - це спроба за допомогою сили зловживати правами, які до того ж узурповано. Наша позиція полягає у тому, щоб настільки, наскільки це можливо, врегулювати спір за допомогою міжнародного права", - підкреслила заступник міністра.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3071917
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору