EN|RU|UK
 За кордоном
  6879  28

 Федеріка Могеріні розраховує, що Єврорада протягом двох тижнів ухвалить рішення про початок переговорів щодо вступу Македонії до ЄС

Глава дипломатії ЄС Федеріка Могеріні повідомила, що Єврокомісія вже рекомендувала розпочати переговори щодо вступу Македонії до ЄС і висловила сподівання, що Єврорада ухвалить через два тижні відповідне рішення.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Ми, в особі Європейської комісії, вже рекомендували почати переговори, і особисто я очікую і хотіла б сподіватися, що через два тижні Єврорада ухвалить таке рішення, засноване на заслугах. Заслуги вже були оцінені Єврокомісією кілька місяців тому, і справа рухається в правильному напрямку", - наводяться слова Ф.Могеріні в тексті виступу з нагоди підписання угоди про нову офіційну назву колишньої югославської республіки між главами грецького та македонського МЗС Нікосом Котзіасом і Ніколою Дімітровим.

Зокрема, Ф.Могеріні відповіла на запитання, чи може тепер бути розпочато переговорний процес щодо вступу Македонії до ЄС. Текст виступу Ф.Могеріні опублікувала в неділю в Брюсселі Європейська зовнішньополітична служба.

"Сьогодні поготів я хотіла б розраховувати, що це пошле позитивний сигнал і посилить хвилю змін і мирних, конструктивних регіональних відносин за межами двох країн у всьому Балканському регіоні", - додала вона.

Говорячи про підписання угоди, Ф.Могеріні зазначила, що це "історичний день". "Я дуже добре пам'ятаю перші кроки цих переговорів із двома прем'єр-міністрами, двома міністрами закордонних справ, і я хотіла б подякувати їм від нашого імені за важку роботу, яку вони виконали", - сказала вона.

Вона нагадала, що багато хто скептично ставився до можливості досягнення угоди, і вказала на самовідданість і мужність, привнесені прем'єр-міністрами і міністрами закордонних справ в цей процес.

За її словами, європейці можуть пишатися тим, що сторони знайшли щодо застарілої проблеми "безпрограшне рішення через дипломатію та через діалог". "Це робить Європу більш мирною, більш об’єднаною і відкриває дорогу всьому регіону Балкан до того, щоб жити в іншій атмосфері", - вважає глава європейської дипломатії.

"Сподіваюся і вірю, що це стане джерелом натхнення для багатьох у регіоні, щоб зробити сміливі і мужні кроки, а також для всієї Європи, бо в ці часи дипломатія, діалог і наполеглива праця не завжди є дороговказом і компасом", - сказала Ф.Могеріні.

Вона заявила, що тепер починається інша робота, на кожному етапі якої Євросоюз продовжить підтримувати цей процес всіма наявними у нього інструментами, "бо насправді це щось важливе не лише для двох сторін, це важливо для всієї Європи і для всього світу".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3071902
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору