EN|RU|UK
 Політика України
  11658  52

 Україна в діалозі з ЄС має враховувати "національний егоїзм", - Горбулін

Більше не можна ігнорувати той факт, що в діалозі з ЄС ми змушені говорити з країнами, які одночасно виступають у декількох іпостасях. Однак у будь-якому разі враховувати "національний егоїзм"як досить здоровий за суттю макротренд, вже потрібно.

Про це в своїй статті "Вулканічний синдром" для ZN.UA пише Володимир Горбулін, директор Національного інституту стратегічних досліджень, академік НАН України, повідомляє Цензор.НЕТ.

"Нам потрібні якісні образи майбутнього, нам треба сміливіше говорити про те, чого ми хочемо і як ми будемо діяти у всіх критично важливих для України питаннях. При цьому намагатися виходити не з традиційного сприйняття будь-яких подій в світі в парадигмі "україноцентричності", але чесної і об'єктивної оцінки реальності", - зазначив Горбулін

"Насамперед - наші відносини з Європою. Більше не можна ігнорувати той факт, що в діалозі з ЄС ми змушені говорити з країнами, які одночасно виступають у декількох іпостасях. Однак в будь-якому разі враховувати  "національний егоїзм" як досить здоровий за суттю макротренд, вже потрібно. Крім того, слід визнати, що наша взаємодія з Європою ускладнена не тільки тим, що там наростають національно-орієнтовані тенденції, але і тим, що вони перебувають в "оці геополітичній бурі", а ми - в самому урагані.

Звідси і явне занепокоєння європейців, що контакт із нами виведе їх із зони комфорту, змусить їх приймати надмірно різкі рішення, бути надмірно принциповими. При цьому потрібно дуже уважно стежити за новою архітектурою Європи, яка формується на наших очах", - підкреслив директор Національного інституту стратегічних досліджень.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3071892
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору