EN|RU|UK
 Політика України
  23191  110
Матеріали за темою:

 Антикорупційний суд має розглядати всі антикорупційні справи, - Порошенко

Президент Петро Порошенко заявляє, що всі справи щодо корупційних злочинів потрібно передати до новоствореного Антикорупційного суду. Глава держави зазначає, що парламент як незалежний орган може ухвалити рішення щодо норми Закону "Про Вищий антикорупційний суд", яка встановлює можливість розгляду апеляцій щодо корупційних справ у судах загальної юрисдикції.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Адміністрацію Президента.

"Позиція Президента є абсолютно чіткою. Її викладено, і я прошу це перевірити, в законопроекті, який зареєстровано 22 грудня. У законопроекті цю норму було викладено абсолютно чітко: всі справи, які на час створення Антикорупційного суду передано в будь-які суди, мають негайно передати в Антикорупційний суд. Справи за критеріями, які визначають підсудність, мається на увазі рівень чиновника, який обґрунтовано підозрюється в скоєнні корупційного злочину, або суму, яку дано як хабар, або інші питання обов’язково мають розглядатися новоствореним Антикорупційним судом", - нагадав Петро Порошенко в інтерв’ю українським телеканалам.

Глава держави зазначив, що тоді ця позиція викликала критику: "нібито будуть перезавантаження, точніше - перевантажені суди, і ми їх засиплемо справами".

Петро Порошенко також нагадав, що тоді були відповідні висновки Венеціанської комісії, зокрема пункт 35, де йшлося про принцип "із чистого аркуша", і комітет без жодних погоджень прийняв позицію, що він враховує у такий спосіб цю рекомендацію.

"Яка позиція і ставлення Президента до цього? Вона не змінилася. Вона як була, що ми маємо всі справи передавати  в Антикорупційний суд, як було задекларовано в моєму варіанті, так і залишається такою", - ще раз підкреслив глава держави.

"У парламента є дуже ефективна можливість розглянути і ухвалювати рішення. Парламент - незалежний орган, і будь-яке рішення парламенту з цього приводу я сприйматиму і схвалюватиму. Підтримають вони позицію Президента - буду щасливий", - підкреслив він.

"Я вважаю, що Антикорупційний суд має забирати до себе всі справи. І кількість справ на сьогоднішній день є дуже переконливою, що може це робити не лише на етапі апеляції, а й на етапі першої інстанції. Це можливо",- сказав він.

Нагадаємо, 14 червня, закон про Антикорупційний суд набув чинності. Суд розпочне роботу після призначення не менше 35 суддів.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3071850
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору