EN|RU|UK
 Політика України
  10036  44

 Порошенко просить міжнародних партнерів якнайшвидше подати експертів у раду Антикорупційного суду

Президент Петро Порошенко зазначає, що відразу ж після підписання закону про Антикорупційний суд звернувся до міжнародних лідерів, закликавши їх якнайшвидше подати кандидатури експертів у раду, яка оцінюватиме кандидатури суддів нового суду.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Адміністрацію Президента.

"Учора у мене була розмова з президентом Європейської комісії Жан-Клодом Юнкером. Європейська комісія є одним із органів, який може делегувати експертів. І я попросив великого друга України, мого друга Жан-Клода Юнкера про допомогу, аби прискорили направлення, вибір експертів, щоб направити їх до Вищої кваліфікаційної комісії суддів для того, щоб ми почали формувати раду іноземних експертів", - повідомив Петро Порошенко в інтерв’ю українським телеканалам.

"Сьогодні у мене була розмова з президентом Франції Емманюелем Макроном. Прохання було те ж саме", - сказав Президент.

"Ще одна позиція: у нас членами міжнародної групи експертів мають бути лише дуже кваліфіковані міжнародні судді або юристи. Не просто юристи. В англійській мові ця людина називається баррістер (barrister). Тобто в Україні ця людина - це або адвокат, або прокурор, тобто він бере участь у судовому засіданні, є авторитетним, компетентним суддею в міжнародних судах. Я думаю, що це є великою запорукою об’єктивності", - зазначив Президент.

Глава держави також наголосив: "Крім того, ці кандидати мають бути висунуті тільки авторитетними міжнародними організаціями, де Україна як держава бере участь, і організаціями, які спеціалізуються на боротьбі з корупцією або мають цю функцію. Це може бути і ОБСЄ, бо вона має цю функцію, це може бути і Рада Європи, це може бути і Європейський Союз, і декілька інших організацій, які спеціалізуються на боротьбі з корупцією. І це також є запорукою необхідних кваліфікаційних вимог, яким мають відповідати зазначені експерти".

Він підкреслив, що наразі робиться все, щоб протягом дуже короткого часу було подано кандидатури експертів.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3071848
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору