EN|RU|UK
 Політика України
  8678  37

 На окупованому Донбасі потрібна міжнародна перехідна адміністрація, схожа на місії ООН у Хорватії, - Черниш

Доцільно говорити про впровадження під мандатом ООН міжнародної перехідної адміністрації з військовим, поліцейським та цивільним компонентами.

Про це повідомив міністр із питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Я надав перевагу навіть іншому терміну. Це - не виключно миротворча місія, а це - так звана транзитна комплексна адміністрація не лише з військовим компонентом, а й з цивільним", - сказав міністр, відповідаючи на запитання, яка наразі ситуація щодо впровадження миротворчої місії ООН на Донбасі.

За словами Черниша, має бути передбачено також поліцейський компонент, який відповідатиме за охорону майна, гарантування правопорядку. Також необхідне впровадження цивільної адміністрації, яка дбатиме про соціальні, культурні, освітні та інші питання, а також займатиметься питанням так званого транзитного правосуддя.

"З такою концепцією погоджуються вже майже всі країни, крім однієї - Російської Федерації. Вона якраз і зводить місію маніпулятивними технологіями до захисту когось, незрозуміло кого, та розташування її на лінії зіткнення... Наша концепція - це поступове управління територією в усіх сферах, звичайно, з безпековими компонентом", - заявив очільник МінТОТ.

Він зазначив, що усі компоненти мають впроваджуватися майже одночасно: "Тимчасова адміністрація перебирає від окупаційної адміністрації контроль. Протягом перехідного періоду все узгоджується з українським законодавством. І потім поступово повертається під повний контроль України. Функціонування такого перехідного періоду має забезпечити тимчасова адміністрація".

На глобальному рівні, додав Черниш, наразі потрібне відповідне рішення Радбезу ООН: "І тут головне, щоб усі члени Радбезу виступили з однією і тією ж моделлю, яка буде дієвою".

Цей загальний мандат місії має затверджуватися однією резолюцією Радбезу ООН. "І цей загальний мандат складається з військового, поліцейського та цивільного адміністрування", - додав чиновник.

За його словами, місія для України може бути схожою на місію ООН у Хорватії - UNTAES. "До UNTAES у Хорватії були дві місії, які, втім, не були ефективними. А третя вже стала ефективною", - заявив Черниш.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3071836
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору