EN|RU|UK
 За кордоном
  4701  18
Матеріали за темою:

 Москалькова 18 червня відвідає громадян РФ, які перебувають у СІЗО Херсона, Одеси та Києва

Уповноважений з прав людини в РФ Тетяна Москалькова планує поїхати в Україну 18 червня.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Я планую поїхати в понеділок в Херсон у СІЗО, де тримають Вишинського, вашого колегу, журналіста", - повідомила Т.Москалькова журналістам у четвер у Єкатеринбурзі.

Вона додала, що 16 червня планує зустрітися в Омську з уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Людмилою Денісовою.

"Якщо я буду їй потрібна тут і якщо органи ФСВП вважатимуть, що я повинна супроводжувати, то я буду супроводжувати її (Л. Денісову. - Ред.) в Челябінську, Салехарді і в інших регіонах", - сказала Т.Москалькова.

Вона додала, що в Україні має намір побувати також в Одесі та Києві.

"У списку громадян РФ, які перебувають сьогодні під вартою (той, що я надала Денісовій), 34 людини. Це два дзеркальних списки по 34 людини. Але я залишаю за собою право розширення цього списку. Як і Л.Денісова", - сказала омбудсмен РФ.

У цілому, за її словами, в Україні в місцях позбавлення волі, у місцях примусового тримання в СІЗО і в колоніях перебувають понад 400 громадян Росії, які вчинили злочини різного ступеня, зокрема кримінальні.

"Як омбудсмен, відповідно до свого мандату, я можу перевірити умови, порядок тримання під вартою, надання медичної допомоги і чи немає застосування насильства або інших незаконних методів, пов'язаних із триманням під вартою", - зазначила Т.Москалькова.

Також вона повідомила, що у своїй щорічній доповіді зверне увагу на захист прав журналістів. "Я буду у своїй доповіді спеціально писати розділ про захист прав журналістів, тому що затримання і звинувачення журналіста за його професійну діяльність в Україні - це грубе порушення міжнародних прав, морального підходу до людського виконання свого службового обов'язку", - заявила Т.Москалькова.

Раніше Т.Москалькова заявляла, що в Україні, крім журналіста Кирила Вишинського, хотіла б відвідати ще трьох ув'язнених: активістку "Волонтери Перемоги" Олену Одновол, а також військовослужбовців Олександра Баранова та Максима Одинцова.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3071486
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору