EN|RU|UK
 Політика України, Події, За кордоном
  6162  27
Матеріали за темою:

 Вирок українцю Дадеу, ухвалений судом РФ у "справі ПС", ґрунтується на пропаганді та брехні, - правозахисниця Томак

У Новоросійську 21 травня в так званій "справі Правого сектору" було ухвалено перший вирок, згідно з яким українець Микола Дадеу отримав 1 рік і 6 місяців колонії-поселення. Його звинувачують у "злочині проти інтересів РФ", а як докази наводять не конкретні факти, а пропагандистські кліше та відверту брехню.

Про це написала в Facebook правозахисниця Марія Томак, повідомляє Цензор.НЕТ.

По суті, Миколу Дадеу засудили за розміщення восени 2015 року на створеній ним Facebook-сторінці "УкрВолонтерПром" оголошень про потребу учасників акції "Блокада Криму" у вигляді 4 автомобільних шин і кількох рацій. При цьому сам Дадеу кошти на ці цілі не збирав, нікому ні шини, ні рації не передавав, а після розміщення оголошення просто зв'язав того, хто подав запит (за версією слідства, це був член "Правого сектору"), з тими, хто зголосився надати речі для блокади.

Томак зазначає, що серед свідків обвинувачення - новоросійські "казаки", а також громадяни України, які виїхали на територію Росії після початку російської агресії на сході України.

"Свідчення - майже ідентичні: владу в Україні захопили "підтримані передусім жителями західних областей України" радикали, фашисти, націоналісти, над якими уряд не має контролю, серед них - "Правий сектор", який пропагує нацистську, "бандерівську" ідеологію, вони були серед учасників "блокади Криму"" - пише вона.

Крім того, за словами "казаків", обидва бачили Дадеу в бінокль восени 2015-го на Джанкої. "І так він їм в'ївся в пам'ять, що вони його впізнали аж через 2 роки", - іронізує правозахисниця.

Також є свідчення якогось пастора новоросійської церкви, який нібито бачив на сторінці Дадеу в соцмережі "пости проукраїнського та антиросійського змісту".

"І вишенька на торті - пастор новоросійської церкви "Євангельський храм", який у справі також проходить свідком обвинувачення. Його свідчення зводяться до того, що він бачив на сторінці Дадеу в соцмережі "пости проукраїнського та антиросійського змісту", а також чув, як Дадеу називає Росію "країною-агресором". На думку сторони обвинувачення, це підтримує позицію прокуратури щодо дій Дадеу "проти інтересів Російської Федерації"", - додала Томак.

Вирок українцю Дадеу, ухвалений судом РФ у справі ПС, ґрунтується на пропаганді та брехні, - правозахисниця Томак 01

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3071464
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору