EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  12430  52
Матеріали за темою:

 Щодо позицій Німеччини і США стосовно "Північного потоку-2" може бути багато несподіванок, - Зеркаль

Україна має стати частиною газового ринку ЄС, і це можна зробити, навіть не змінюючи угоди про асоціацію.

Позиція України, що "Північного потоку-2" не має бути, залишається стабільною. Про це заявила в ефірі "5 каналу" заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль, передає Цензор.НЕТ.

"Що стосується позиції, якої дотримується Німеччина і США, тут може бути досить багато несподіванок. США не грають у цю гру тільки тому, що вони нас так підтримують. У них також своя зацікавленість і свої торгові інтереси в Європі. А профіцит торгівлі між Німеччиною і США, а "Фольксваген" і взагалі європейська машинобудівна промисловість, і протекціонізм Трампа на внутрішньому ринку?... Що стосується того, в чому зацікавлений Трамп, вони зацікавлені взагалі в зміні глобальних правил торгівлі. І він грає в гру, а решта - це вже складові цієї гри", - сказала Зеркаль.

На запитання ведучого, чи підтримує це Україна, чи вона проти, Зеркаль відповіла: "Я ж кажу, що нам треба мати план А, план Б і розуміти, як і в якому випадку ми поводимося, що у нас головне, чого ми хочемо досягти. Тому що є статус-кво - це наш контракт до кінця 2019 року. Що далі? Є ідеї у "Нафтогазу", але немає бачення, що ми робимо. Якщо вони будують, що ми робимо в іншому випадку, на чому нам треба наполягати".

Вона також зазначила: "У нас є бачення того, що ми повинні стати частиною ринку ЄС щодо газу. І ми можемо це зробити, прости внести зміни в додаток до угоди про асоціацію, взяти на себе додаткові зобов'язання з адаптації законодавства. А ЄС буде ставитися до України в газовій сфері, як до країни-члена ЄС. І навіть не треба міняти саму угоду про асоціацію. Але тоді ми мусимо розуміти, тоді ми наполягатимемо на тому, щоб до Nord Stream або іншим "Стрім" також ставилися як до частини європейського ринку і були однакові вимоги до всіх "Стрімів".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3071424
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору