EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  15754  58

 12 із 15 православних церков визнають автокефалію УПЦ, - Філарет

Предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет вважає, що 12 з 15 православних церков визнають автокефалію УПЦ.

Про це він сказав в інтерв'ю "Українській правді", передає lb.ua.

"Я думаю, всі грецькі церкви визнають, Румунська визнає, а ще - Польська церква, Чехословацька церква. Думаю, також визнає і Грузинська. Під питанням Антиохійська церква [з центром у столиці Сирії], яка повністю залежить від Московського патріархату. І Сербська. .. Якщо з 15 церков три не визнають, то 12 визнають. За кількістю єпископів і вірян це буде більшість", - заявив Філарет.

Він вважає, що для вселенського патріарха Варфоломія питання надання автокефалії має бути принциповим. "Якщо він і цього разу томос не дасть, то це буде означати, що хоч він і вселенський патріарх, а впливу не має. А Москва, хоч і не перша, але те, що хоче, те й робить у православ'ї", - сказав Філарет.

За його даними, Варфоломій зараз твердо стоїть на позиції надання автокефалії УПЦ, але Росія робить все можливе, щоб не допустити цього.

"Вселенський патріарх створив комісію з трьох митрополитів, які об'їжджають помісні церкви і інформують про свої наміри. Водночас Москва розсилає по всіх тих же церквах своїх представників, які агітують глав церков, щоб вони не підтримували вселенського патріарха. Крім того, Українська церква Московського патріархату не знаю скільки десятків тисяч звернень розсилає по парафіях і єпархіях, щоб вони підписували і відправляли вселенському патріарху з проханням не надавати томос. Частина вірян підписує, але переважна більшість відмовляється. Москва задіяла всі сили - не тільки з церковній лінії, але і з державної, щоб не допустити надання томосу", - сказав Філарет.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3071406
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору