EN|RU|UK
 Політика України
  10093  44
Матеріали за темою:

 Закон про Вищий антикорупційний суд набув чинності

Закон "Про Вищий антикорупційний суд" набув чинності в четвер, 14 червня.

Як відомо, цей закон було ухвалено Верховною Радою 7 червня і підписано президентом України Петром Порошенком 11 червня. Документ було опубліковано в парламентській газеті "Голос України" в номері за 13 червня, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

Згідно з перехідними положеннями, закон набуває чинності наступного дня після публікації, за винятком деяких положень, які набувають чинності з початком роботи суду. П.Порошенко очікує, що Вищий антикорупційний суд буде створено до кінця поточного року.

Антикорупційний суд почне роботу після призначення за результатами конкурсу не менше 35 суддів, хоча б 10 з яких мають бути суддями Апеляційної палати. Граничну кількість суддів буде визначено пізніше.

Антикорупційному суду будуть підсудні кримінальні провадження у корупційних злочинах, підслідних Національному антикорупційному бюро, лише в тому випадку, якщо розмір предмета злочину або завданих збитків у 500 і більше разів перевищує розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (на цей момент - 881 тис. гривень).

Також закон передбачає створення Громадської ради міжнародних експертів, який зможе ветувати кандидатури на посади суддів Антикорупційного суду.

Рада створюється терміном на 6 років Вищою кваліфікаційною комісією суддів (ВККС) і є її допоміжним органом. Члени Ради призначаються на підставі пропозицій міжнародних організацій, з якими Україна співпрацює у сфері запобігання та протидії корупції відповідно до міжнародних договорів.

Членами Громадської ради можуть бути призначені громадяни України або іноземці, які мають бездоганну ділову репутацію, високі професійні та моральні якості, досвід роботи в інших країнах не менше 5 років із процесуального керівництва або здійснення судочинства в справах, пов'язаних з корупцією. Члени Ради отримуватимуть винагороду в розмірі посадового окладу судді Верховного Суду (на цей момент - 132,2 тис. гривень), а також компенсацію проживання і проїзду (для тих, хто не проживає в Україні).

Рада збирає, перевіряє та аналізує інформацію про кандидатів і надає її ВККС. За ініціативою не менше трьох членів Ради скликається спільне з ВККС засідання.

Рішення про відповідність кандидата необхідним вимогам ухвалюється більшістю від загального складу (16 - ВККС та 6 - Рада експертів, загалом - 22) за умови, що за таке рішення проголосувало не менше половини членів Ради (3 із 6).

Крім того, встановлюються додаткові гарантії безпеки суддям. Зокрема, суддям Антикорупційного суду, а в разі потреби - також членам їхніх сімей, надається цілодобова охорона від Служби судової охорони.

Житло судді оснащується охоронною сигналізацією і тривожними кнопками тривожної сигналізації.

Суддею Антикорупційного суду може стати громадянин України, який має стаж роботи на посаді судді, адвоката або науковий стаж (не менше 7 років).

Не можуть бути призначені суддями Вищого антикорупційного суду особи, які протягом 10 років, що передують призначенню, працювали в правоохоронних органах (зокрема і в НАБУ та САП) або обіймали політичні посади.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3071401
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору