EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  6474  28

 Денісова направила до КС подання про неконституційність е-декларування для активістів

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова направила до Конституційного суду України подання з вимогою скасувати е-декларування для громадських активістів.

У повідомленні на сайті омбудсмена зазначається, що необхідність подання електронних декларації про майновий стан робить громадянське суспільство, яке має відігравати роль органу контролю влади, залежним від неї, інформує Цензор.НЕТ.

"Антикорупційні обмеження передбачені лише для чиновників. Поширення цих зобов’язань на фізичних осіб суперечать конституційним правам та принципу верховенства права в частині порушення правової визначеності", - повідомляють на сайті Уповноваженого.

Нагадаємо, 3 квітня 2018 року Верховна Рада України вчергове безрезультатно спробувала скасувати електронне декларування для громадських активістів. Голосування було провалено народними депутатами, незважаючи на негативні висновки Венеціанської комісії та заклики міжнародної спільноти скасувати ці дискримінаційні для громадськості норми.

Нагадаємо, Верховна Рада 23 березня 2017 року 268 голосами схвалила закон №6172, яким звільнила військовослужбовців рядового, сержантського, старшинського складів, молодшого офіцерського складу від обов'язку подавати е-декларації, а також зобов'язала їх подавати "антикорупціонерів" (керівників або членів вищого органу управління громадських об'єднань, які займаються діяльністю з протидії корупції), членів громадських рад при державних органах, кандидатів на виборні посади. Відтоді було кілька спроб скасувати цю норму.

4 квітня 2018 року Комітет Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції рекомендував парламенту прийняти за основу два законопроекти про скасування електронного декларування для антикорупційних організацій.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3071353
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору