EN|RU|UK
 Політика України
  1785  3

 Відбулося 177 аукціонів, на 124 об'єктах вже розпочато будівельні роботи, - ЗСУ відзвітували про будівництво житлових комплексів для контрактників

У ЗСУ відзвітували про хід реалізації проекту будівництва житлових комплексів для військовослужбовців за контрактом.

Про це на брифінгу повідомив заступник начальника Головного квартирного експлуатаційного управління ЗСУ полковник Олександр Чергінець, передає кореспондент Цензор.НЕТ.

"Безпосередньо на будівництво казарм поліпшеного планування, житлових комплексів для військовослужбовців за контрактом, в бюджеті Міноборони на цей рік передбачено майже 2,3 млрд грн. 1 млрд грн з цієї суми - це кошти, які прийшли на рахунок Міноборони від конфіскованого майна. Будівництво вже організовано на території військових містечок по всій території України. Загалом планується побудувати 184 об'єкти на 23 тис. ліжко-місць в 21 області України. Закупівля робіт з будівництва здійснюється через систему ProZorro. Рішенням міністерства оборони створені мобільні групи, які контролюють дотримання законодавства під час проведення закупівель. На сьогодні розпочато процедуру закупівель за 182 зі 184 казарм поліпшеного планування. На сьогодні вже відбулися 177 аукціонів. Всього 865 компаній взяли участь у відборі. Середня очікувана вартість однієї казарми відповідно до експертних звітів щодо кожного об'єкту становить 17,3 млн грн. Середня вартість згідно з укладеними договорами становила 15,2 млн грн. Економія завдяки ProZorro становила майже 2 млн грн на одному об'єкті. Загальна фактична економія за результатами торгів 120 об'єктів, за якими вже складені договори, становила 272,2 млн грн. На 124 об'єктах вже розпочато будівельні роботи. На 11 об'єктах вже завершено перший етап будівельних робіт. Термін будівництва однієї казарми відповідно до умов тендерної документації становить 210 календарних днів від початку робіт. До кінця року планується завершення будівництва 129 об'єктів, за якими укладено договори", - розповів Чергінець.

Разом з тим, відповідаючи на запитання кореспондента Цензор.НЕТ про фінансування та етап, на якому зараз роботи з будівництва казарм на полігоні "Широкий лан", Чергінець відповів: "На 365 млн грн укладені договори. Там у нас два підрядники виконують роботи. На сьогоднішній день, за одним профінансовано 115 млн грн, за другим - 132 млн грн роботи вже ведуться. У планах до кінця року закінчити перший етап - повністю завершити будівництво житлового комплексу і супутніх об'єктів. Також планується розпочати роботи з будівництва стройового плацу".

У Міноборони також акцентували, що цей проект будівництва житлових комплексів для військовослужбовців за контрактом є наймасштабнішим за час незалежності України.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3071293
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору