EN|RU|UK
 Політика України
  7105  29
Матеріали за темою:

 Сенцов із в'язниці допомагає в підготовці вистави та екранізації своєї п'єси, - Паленчук

Український політв'язень Олег Сенцов у російській в'язниці бере участь у підготовці вистави та екранізації своєї п'єси.

Про це розповіла українська кінопродюсер, подруга Сенцова Анна Паленчук, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на UA.TV.

"П’єса насправді фантастична, вона утопічна. Кожна освічена людина знає роман Джорджа Орвелла "1984", та п’єса Олега Сенцова більше вражає, ніж той роман", - розповіла Паленчук.

Сенцов писав п’єсу до ув’язнення, а вносив правки у в’язниці. Герої твору не мають імен, а тільки номери - від 1 до 10. У вигаданому світі головним є Нуль. Серед інших персонажів - вартові, які диктують номерам, коли їсти, лягати спати, бігати. Все життя номерів підпорядковане суворим правилам, але в один момент порядок плутається.

У світі з’являється немовля, якого називають 11, і воно допомагає іншим відчути емоції. Після цього цифри вирішують піти проти правил.

"П’єса дійсно пророча. Для мене вона про суспільство, яке живе в умовних правилах, котрі вигадала одна людина. Для нас ця п’єса також близька, це констатація того, щоб ми пам’ятали, у якому режимі ми могли б жити, якби не воля народу, якби не Майдан, який зміг зупинити цей режим, що на нас насувався", - говорить кінопродюсер.

У роботі над постановкою п'єси Сенцов дає свої рекомендації, вносить корективи в листуванні.

"Крім того, у мене виникла ідея зробити екранізацію п'єси, написала про це Олегу - йому ідея сподобалася. Я його залучаю до того, щоб він разом з нами про це думав, пишу в листах, який вигляд це матиме, хто може грати, а він мені відповідає, пише про декорації, костюми. Ми в постійній творчій колаборації. Я розумію, що моє завдання зараз - підтримувати його постійним зануренням у роботу над його п'єсою", - розповідає Анна Паленчук.

Нагадаємо, 16 травня 2018 року адвокат Сенцова повідомив, що його підзахисний 14 травня оголосив безстрокове голодування. У такий спосіб Олег Сенцов вимагає звільнити всіх українських політв'язнів, які перебувають у російських в'язницях.

Глобальна акція #SaveOlegSentsov на підтримку українських в'язнів Кремля 1-2 червня відбувалась 1-2 червня у понад 20 країнах світу. Зокрема, в Києві акція розпочалася з флешмобу. Активісти в "тюремних робах" із ланцюгами мовчки пройшлися Майданом, показуючи страждання українських політв'язнів.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3071271
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору