EN|RU|UK
 За кордоном
  19524  82

 Швеція розуміє і поділяє критику щодо "Північного потоку-2", але ми обмежені нормами міжнародного права, - посол Хагстрьом про дозвіл на будівництво газопроводу

Швеція критично ставиться до "Північного потоку-2", проте погодилася на прокладення його траси в шведській винятковій економічній зоні, тому міжнародні норми не дозволяють перешкоджати цьому.

Про це написав посол Швеції в Україні Мартін Хагстрьом у статті для "Європейської правди", передає Цензор.НЕТ.

"Конвенція ООН з морського права дає право всім державам прокладати підводні кабелі і трубопроводи в континентальному шельфі за межами території прибережної держави. Згідно з Конвенцією, визначення траси для прокладки таких трубопроводів здійснюється за згодою прибережної держави. Така держава має право вживати розумних заходів для розвідки континентального шельфу, розробки його природних ресурсів та запобігання забрудненню від трубопроводів. У інших випадках прибережна держава "не може перешкоджати прокладанню або утриманню в справності таких трубопроводів", - написав Хагстрьом.

Він зазначив, що юридичні норми, що регулюють діяльність у міжнародних водах, істотно відрізняються від юридичних норм в територіальних водах, які в разі "Північного потоку-2" застосовуються тільки до Росії, Німеччини і Данії.

Дипломат також повідомив, що з моменту отримання заявки у вересні 2016 року Швеція зосередилася на вивченні можливого впливу прокладання траси газопроводу на довкілля.

"Сильна позиція на підтримку міжнародного права є не тільки основою шведської політики, а й політики ЄС щодо російської агресії проти України. Паралельно з цим процесом, Швеція разом з Данією зіграла ключову роль у винесенні на обговорення цього питання в рамках ЄС. Також важливо знати, що Швеція не має економічних інтересів у цьому газопроводі. Швеція не підключена до "Північного потоку-1", і у нас немає планів в цьому напрямку. Газ покриває всього 2% від наших енергетичних потреб (весь газ надходить через газопровід з Данії). З огляду на наше рішення в майбутньому припинити використання викопного палива, ми не плануємо збільшити споживання природного газу в Швеції. І газопровід за межами наших територіальних вод не дає нам жодних економічних переваг", - зазначив посол.

"Таким чином, Швеція розуміє і багато в чому поділяє критику щодо "Північного потоку-2". Ми будемо продовжувати активно брати участь у переговорах з цього питання і підтримувати Україну, в тому числі її важливу роль як транзитної держави для країн Євросоюзу, як на двосторонньому рівні, так і в рамках ЄС", - резюмував Хагстрьом.

Нагадаємо, проект "Північний потік-2" передбачає будівництво і роботу двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Глава "Газпрому" заявив, що після побудови "Північного потоку-2" і "Турецького потоку" транзит газу через Україну знизиться вдесятеро. Глава правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв заявив, що втрати України в разі, якщо Росія припинить транзит газу, становитимуть $3,5 млрд на рік.

Першою країною, в якій компанія Nord Stream 2 AG отримала повний комплект дозволів на будівництво, стала Німеччина. Фінляндія слідом за Німеччиною видала повний пакет дозволівна будівництво "Північного потоку-2". 7 червня Швеція схвалила будівництво газопроводу "Північний потік-2".

Для початку будівництва "Північного потоку-2" залишилося отримати дозволи в Данії та РФ.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3071239
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору