EN|RU|UK
 Суспільство
  42778  308

 Денісова попереджає про погрози влаштувати "сафарі" на учасників "Маршу рівності": "Сподіваюся, ми не станемо свідками бездіяльності влади"

Будь-яка дискримінація є неприпустимою, зокрема і за ознакою сексуальної орієнтації.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ, про це йдеться в публічному зверненні Уповноваженого ВР України з прав людини Людмили Денісової напередодні маршу ЛГБТ у Києві.

"Щороку радикально налаштовані громадяни намагаються зірвати "Марш рівності" - акцію на підтримку дотримання прав людини незалежно від сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності чи будь-яких інших ознак. Хочу зазначити, що і цього разу публічна дискусія довкола цього заходу набуває загрозливої забарвленості. Погрози влаштувати так зване "сафарі" з призами за кожного побитого правозахисника, публічні домовленості про різноманітні прояви ксенофобії під час проведення акції - все це змушує мене звернутися до всіх громадян і до кожного окремо", - зазначає Денісова.

Вона наголосила, що абсолютно кожній людині Конституцією України та Конвенцією про захист прав людини та основних свобод гарантовано право на мирні зібрання та свободу слова.

"Реалізація цих прав і свобод має бути ефективно забезпечена не тільки в тому випадку, коли особи, що цим правом користуються, висловлюють прийнятні для більшості погляди, але й коли висловлювані погляди є непопулярними, можуть шокувати або викликати занепокоєння в суспільстві. Недопустимою є будь-яка дискримінація, зокрема і за ознакою сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності. Недопустимим є підбурювання до такої дискримінації, а тим більше - до насильства", - заявила омбудсмен.

Уповноважений також зазначила, що особлива відповідальність за висловлювання, які "прямо або опосередковано можуть призвести до розпалення ворожнечі та провокації фізичного насильства і протистояння, лежить саме на політичних діячах і державних високопосадовцях, оскільки саме їхні слова переважно формують громадську думку".

"Хочу нагадати, що правом не захищаються необґрунтовані образливі висловлювання, які принижують людську честь і гідність, підбурювання до дискримінації та ворожнечі", - зазначила Денісова.

Омбудсмен наголосила, що раніше направила звернення до голови Національної поліції Сергія Князєва та Київського міського голови Віталія Кличка з проханням вжити в межах їхньої компетенції всіх можливих заходів для забезпечення безперешкодного і безпечного проведення "Маршу рівності" його учасниками.

"Сподіваюся, ми не станемо свідками бездіяльності та безвідповідального ставлення влади до виконання своїх прямих обов’язків щодо належного, як для демократичного суспільства, забезпечення цих прав і свобод, зокрема й права на мирні зібрання та свободу вираження поглядів", - додала Денісова.

Як повідомлялося, в Києві 17 червня відбудеться Марш рівності "КиївПрайд-2018".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3071226
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
 
 
 
 
 
 вгору