EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  6275  24

 "Цивілізовані країни сповідують європейські підходи", - Клімкін привітав Скоп'є та Афіни з досягненням згоди щодо назви Македонії

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін привітав Грецію та Македонію з врегулюванням спору, що тривав з 1991 року, навколо назви колишньої югославської республіки.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Twitter міністра закордонних справ України Павла Клімкіна.

"Вітаю Македонію і Грецію з досягненням історичної домовленості", - написав він.

Клімкін зазначив, що ще під час зустрічі з главою МЗС Македонії Ніколою Дімітровим і главою МЗС Греції Нікосом Котзіасом, яка відбулася 11 квітня в Охриді, "був упевнений, що необхідне рішення буде знайдено". "Цивілізовані країни сповідують європейські підходи", - додав П. Клімкін.

Як повідомлялося, уряди Греції і Македонії дійшли згоди, що прийнятною для обох держав є назва останньої "Північна Македонія". Відповідну зміну буде внесено до конституції країни. При цьому громадяни країни будуть, як і раніше, називатися македонцями, національність - македонською і мова в ООН - македонською.

Разом з тим восени цього року рішення, досягнуте на рівні двох урядів, буде винесено на загальнонаціональний референдум у Македонії. Крім того, уряди двох країн підпишуть відповідний договір.

Після розпаду Соціалістичної Федеративної республіки Югославія Македонія увійшла в ООН під офіційною назвою Колишня югославська республіка Македонія, незважаючи на те, що в конституції країни назву країни було зазначено як Республіка Македонія. Проти такої назви виступала Греція, один з регіонів якої також називається Македонією. Водночас на грецьких картах ця держава називалася Скоп'є за назвою його столиці Скоп'є. Позиція Греції протягом багатьох років перешкоджала інтеграції Македонії в кілька міжнародних європейських структур.


Источник: https://censor.net.ua/ua/n3071214
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору