EN|RU|UK
 Політика України
  36804  235

 Коболєв пригрозив Гройсману відключити від газопостачання 129 населених пунктів у 16 областях. ДОКУМЕНТ

У разі, якщо державні регулятори не передбачать у тарифі на газ для кінцевих споживачів плату за використання мереж НАК "Нафтогаз України" та її підприємств, від газопостачання можуть бути відключені 129 населених пунктів у 16 областях України.

Про це йдеться в листі керівника компанії НАК "Нафтогаз України" Андрія Коболєва на ім'я прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана, копію якого мають Українські Новини.

У своєму листі Коболєв зазначає, що "Нафтогаз" є власником об'єктів газорозподільних систем сукупною вартістю 588 млн гривень і хоче отримувати плату за експлуатацію цих мереж нарівні з державою.

Коболєв пригрозив Гройсману відключити від газопостачання 129 населених пунктів у 16 областях 01
Коболєв пригрозив Гройсману відключити від газопостачання 129 населених пунктів у 16 областях 02
Коболєв пригрозив Гройсману відключити від газопостачання 129 населених пунктів у 16 областях 03
Коболєв пригрозив Гройсману відключити від газопостачання 129 населених пунктів у 16 областях 04

"Підхід, за якого лише держава як власник має можливість отримувати прибуток, а інші власники ні, є порушенням конституційного принципу рівності всіх форм власності", - наголошується в листі.

За даними НАК "Нафтогаз України", Національна комісія з регулювання ринків енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) не підвищила тариф на газ, відмовившись включити в нього нову складову - плату за експлуатацію мереж. Отже, "Нафтогаз" поки не може отримати від споживачів плату за свої трубопроводи.

Також НКРЕКП відмовилася реєструвати угоду та встановлювати новий тариф для поки що єдиного оператора, який погодився сплачувати за експлуатацію мереж НАКу - ПАТ "Донецькоблгаз", заявивши, що угода між ПАТ та НАКом не відповідає українському законодавству.

"Ситуація, що склалася, підштовхує компанію до вжиття заходів, спрямованих на припинення незаконного використання її майна шляхом проведення консервації власних об'єктів газорозподільних систем. Це може привести до відключення від газопостачання 129 населених пунктів у 16 областях", - зазначається в листі Коболєва на ім’я прем'єр-міністра.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3071187
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору