EN|RU|UK
 За кордоном
  16429  70

 Польща передала Україні результати досліджень із місця знесеного пам'ятника УПА в Грушовичах, але реакції поки не отримала, - ІНП

Доповідь, зроблена польською стороною за підсумками дослідження поховання, що було під пам'ятником воїнам УПА в Грушовичах, складається з двох документів: висновку у справі археологічних робіт і судово-медичної експертизи.

Інститут національної пам'яті (ІНП) Польщі передав українській стороні доповідь у справі археологічних досліджень на кладовищі в Грушовичах на Підкарпатті, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Польське радіо. Документ з висновками робіт ІНП у місці знесеного пам'ятника УПА отримали, зокрема, Державна міжвідомча комісія у справах увічнення пам'яті та Міністерство культури України.

Про відправлення доповіді українській стороні поінформувала у вівторок Анна Шельонґ з Бюро пошуків та ідентифікації ІНП Польщі. "Наразі ми не отримали жодного відгуку", – сказала вона, зазначивши, що доповідь у понеділок надіслали у паперовому та електронному вигляді.

Документ відправили п’ятьом українським установам: Державній міжвідомчій комісії у справах увічнення пам'яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій, Міністерству культури, Інституту національної пам’яті, Посольству України у Польщі та Об’єднанню українців у Польщі. Доповідь складається з двох документів: висновку археологічних робіт щодо знайдених останків людей та предметів, що лежали поряд з ними, а також медично-судової експертизи місця та останків.

Нагадаємо, за словами польської сторони, археологічні розкопки на цвинтарі в Грушовичах, які експерти ІНП Польщі провели наприкінці травня, не підтвердили, що під розібраним торік пам’ятником УПА були колективні або окремі могили членів українського військового формування.

ІНП Польщі заявив, що виявив під монументом "цивільні, окремі поховання 16 осіб, зокрема чоловіків, жінок та дітей". Останків не ексгумовано. Згідно із законом, тільки наявність останків вояків УПА могла би виправдати збереження присвяченого їм пам’ятника. Водночас, за словами української сторони, яка була присутня під час робіт ІНП у Грушовичах, у тому місці спочивають останки щонайменше трьох членів УПА.

Найближчого четвергп представники ІНП Польщі повідомлять подробиці, пов'язані з дослідженнями в Грушовичах на запланованій прес-конференції у Варшаві.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3071166
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору