EN|RU|UK
 Політика України
  6710  26

 Без Служби захисту свідків Антикорупційний суд просто не запрацює на повну силу, - Антон Геращенко

Депутат Верховної Ради від "Народного фронту" Антон Геращенко розкрив подробиці щодо нового законопроекту про створення державної Служби захисту свідків.

Про це нардеп заявив в інтерв'ю Цензор.НЕТ.

За його словами, законопроект почав готуватися в лютому 2017 року, відразу після того, як він сам став об'єктом інтересу російських спецслужб.

"На мене було організовано замах, якому запобігла СБУ. І два кілери, які приїхали по мою душу, вже півтора року перебувають у СІЗО, щодо них триває суд", - повідомив Геращенко.

За словами, нардепа дуже важливо, щоб захист свідків був інтелектуальним.

"А інтелектуальний захист передбачає створення спеціального агентства, яке займатиметься винятково захистом учасників кримінального провадження - для всіх правоохоронних органів країни ... По-перше, самим правоохоронним органам - і СБУ, і НАБУ - незручно і не з руки займатися захистом свідка ... Уявімо собі, що якийсь правоохоронний орган веде справу. Через рік вона закінчилося - а людину треба охороняти 10 років. Тому що його і через 10 років вб'ють за те, що він дав свідчення проти якогось олігарха, бізнесмена або політика. Так чому ж цей правоохоронний орган буде і далі витрачати на цього свідка час?", - заявив Геращенко, зазначивши, що саме тому долею таких свідків має займатися спеціальний правоохоронний орган, не прив'язаний до часу розслідування тієї чи іншої кримінальної справи.

"І дуже важливо зазначити: йдеться не тільки про фізичну охорону; вона потрібна тільки, скажімо так, публічним людям: політикам журналістам і іншим постатям, яким дійсно загрожує небезпека. А ось якщо це свідки у кримінальній справі щодо бандитизму або великої торгівлі наркотиками, то тут основні зусилля мають бути прикладені для їх укриття з поля зору криміналітету", - сказав Геращенко.

За словами депутата, законопроектом передбачено, що Служба буде окремим центральним органом виконавчої влади. Керівника Служби пропонуватиме міністр внутрішніх справ, затверджуватиме Кабінет міністрів. Затвердження відбуватиметься за такою ж точно процедурою, що і призначення начальника поліції.

"Серед методів забезпечення захисту свідка ми маємо на увазі і зміну документів, і зміну місця проживання. Сюди входить і перетин кордону під іншими іменами. До речі, зараз у Європі це - дуже поширена тема. Наприклад, між Литвою, Латвією та Естонією є договір: вони між собою переміщують людей, яких захищають. Тобто естонців селять у Вільнюсі, а латишів - у Таллінні. І взагалі, вищий ступінь захисту - це коли людину переселяють в іншу країну. І в рамках Євросоюзу переселення свідка з однієї країни в іншу - звичайна справа. Зрозуміло, що в бюджеті мають виділятися гроші на подібні речі. Але що ми пропонуємо? По-перше, цей орган влади буде постійно стежити за тим, щоб не відбувалося зловживань", - заявив Геращенко.

За його словами, зі свідком, якого беруть під захист буде підписано договір.

"У договорі вкажемо: ми тебе беремо під захист, але ти зобов'язуєшся ніколи не зв'язуватися і не спілкуватися з таким-то переліком осіб. Тому що твій зв'язок з ними буде означати можливість їх виходу на тебе", - розповів Геращенко, зазначивши, що якщо людина порушить такий договір, то тоді сторона, що охороняє його, за нього більше відповідальності не несе.

"Створення цього органу стане, я вважаю, завершальним етапом всієї структури реформи кримінально-кримінального та судового устрою. Дивіться, у нас є НАБУ, яке бореться з топ-корупцією; є ДБР, яке незалежно від прокуратури буде боротися з корупцією в правоохоронних органах; у нас буде Антикорупційний суд для великих корупціонерів. І ось тепер потрібен орган, який гарантує безпеку свідків та інших товаришів. Ну, не буде людина давати показання в Антикорупційному суді, якщо не буде впевнена в тому, що держава зможе його захистити! Без Служби захисту свідків Антикорупційний суд просто не запрацює на повну силу!", - резюмував народний депутат.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3071071
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору