EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  32037  106

 Подання до Гаазького суду меморандуму у справі проти РФ у день Росії - дуже символічне, - Порошенко

Подання до Міжнародного суду ООН Меморандуму у справі України проти Росії - важливий етап у доказі того, що за всі свої протиправні дії РФ понесе відповідальність.

Про це Президент України Петро Порошенко написав у Facebook, повідомляє Цензор.НЕТ.

"Дуже символічно, що Міжнародний Суд ООН визначив саме 12 червня - день Росії - для подання Меморандуму у справі України проти Росії щодо порушення Міжнародної конвенції про заборону фінансування тероризму та Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм расової дискримінації", - написав він.

За його словами, документ містить надзвичайну, як для практики Суду, кількість доказів.

"Це зроблено для того, щоб ні в кого не лишилося сумнівів, що Росія вчинила протиправні дії і має понести за це відповідальність. Попереду ще багато роботи з доведення правди, але правда на нашому боці і тому ми будемо її відстоювати та захищати всіма належними засобами", - додав глава держави.

Нагадаємо, 16 січня 2017 року Україна подала позов до Міжнародного суду ООН з метою притягнення Росії до відповідальності за підтримку тероризму на сході України та дискримінацію етнічних українців і кримських татар в окупованому Криму.

19 квітня суд оголосив рішення, яким частково задовольнив запит України про застосування тимчасових запобіжних заходів щодо Росії. Заходи стосуються Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації (CERD).

Суд зазначив, що Росія має утриматися від того, щоб продовжувати обмежувати можливість кримських татар зберегти свої інститути, зокрема Меджліс. Також Росія має гарантувати доступність освіти українською мовою.

Щодо звинувачень РФ у порушенні норм Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму суд вирішив, що Україна не надала достатньо доказів, які були б суттєвою базою для застосування запобіжних тимчасових заходів.

12 травня 2017 року була проведена нарада делегацій сторін у справі "Україна проти РФ" у Міжнародному суді ООН під головуванням голови суду Ронні Абрахама.

За підсумками засідання було вирішено, що Україна має подати до 12 червня 2018 року свій письмовий меморандум з усіма доказами злочинів Російської Федерації від початку агресії, а Російська Федерація свій контр-меморандум - до 12 липня 2019 року.

Подання до Гаазького суду меморандуму у справі проти РФ у день Росії - дуже символічне, - Порошенко 01

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3071014
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору