EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  10358  43

 Відключили електропостачання, почали трощити ворота і з цеглинами кидатися на чергового: "активісти" за підтримки організації догхантерів Святогора блокують роботу підприємства на Київщині

Підприємство "Прімакс КВТ", розташоване на околиці с. Пилиповичі (Бородянський район, Київська область), вже другий рік не може повноцінно працювати через бездіяльність державних органів та правоохоронців.

Про це у своєму блозі на Цензор.НЕТ написала директор ТОВ "Прімакс КВТ" Тетяна Кравченко.

За її словами, виробничі цехи "Прімакс КВТ" були побудовані і довгий час працювали на околиці с. Пилиповичі.

"Ми отримали і маємо всі необхідні дозволи передбачені сьогодні законодавством", - зазначила директор.

Однак, за її словами, вже майже два роки підприємство не може повноцінно працювати: "Наше підприємство-виробник, вже другий рік займається тільки тим, що відстоює своє право на існування. Почалися наші неприємності з того, що земля навколо підприємства, яка мала призначення ОСГ (особисте селянське господарство. - Ред.), була відведена під санітарно захисну зону (СЗЗ. - Ред.), і закріплена на генеральному плані розвитку села як СЗЗ. За хабарі, через кумівство, або з інших поважних причин, її віддали жителям села під забудову. Чималий такий шматок віддали - майже три гектари".

"Потрібно сказати, що ця земля є не тільки СЗЗ нашого підприємства, але й охоронною зоною лінії високої напруги 10 кВ. Але виділення цієї землі під забудову погодила Селищна рада с. Пилиповичі, погодило Бородянське відділення Київенерго, погодив Держспоживстандарт, погодила ДСНС, погодила Державна архітектурна інспекція. Так люди, які отримали цю землю у власність, опинилися перед Законом "рівнішими за інших". В один час на них перестали розповсюджуються норми чинного законодавства про те, що у цій зоні, ні за яких обставин не можна будувати житлові чи нежитлові споруди, вести господарську діяльність, використовувати її для потреб особистого господарства тощо. Власники землі поставили паркан за 4 метри від стін підприємства, вирубали дерева в СЗЗ, чим відкрили викидам нашого виробництва (дозволенним) шлях на всі чотири сторони. А щоб нам було не до їхніх порушень, почали скаржитеся на те, що запахи з виробництва їм заважають. Самі, в цей час побудували під лінією високої напруги металевий ангар таким чином, що дроти під напругою, тільки що не лежать на металевому даху, та почали у цьому ангарі пиляти залізо, використовуючи балони з киснем", - розповіла Кравченко.

За словами директора "Прімакс КВТ", всі звернення у відповідні контролюючі державні органи залишилися безрезультатними або зовсім без відповіді.

"Дев’ять разів, дев’ять! Я зверталася до ДАБІ, поки вони надали нам Акт про те, що забудова є незаконною. Вісім разів вони просто відписувалися про те, що у зв’язку з тим, що я не вказую їм поштову адресу, яку ця ділянка і не має, вони не мають змоги провести перевірку. На одному з етапів спілкування з інспектором мені почали погрожувати тим, що знають усі мої особисті дані, зокрема, де я мешкаю, і мені потрібно думати, коли я пишу "усяку фігню". Прийшлося робити заяву до поліції та йти на особистий прийом до начальника ДАБІ у Київській області, після чого ми й отримали Акт про наявність незаконної забудови у СЗЗ підприємства. Тричі я зверталася листами до ДСНС: відповідь єдина – існує мораторій на перевірки, прийдемо, коли когось вб’є. Тричі зверталася у Держспоживстандарт, та писала скаргу на бездіяльність – відповіді не має. Три звернення в Екологічну інспекцію, скарга на бездіяльність – без відповіді. Два звернення до Держгеокадастру – отримали перевірку своєї документації на землю. Надавали Державний акт на землю з призначенням "Для будівництва столярного цеху" та просили відповісти чому у відкритому реєстрі вона записана як "торгівельна нерухомість". Відповіді на це питання немає, призначення у реєстру досі неправильне. Лист до прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б. Без результату. А я мала таку надію! Три звернення на Гарячу лінію Кабінету міністрів. Без результату. Спілкувалися дуже ввічливо. Лист до міністра економічного розвитку і торгівлі Кубіва С.І. Без відповіді. Зворотній зв'язок не працює. Звернення до Бородянської районної адміністрації - надала нам листа, в якому вказала, що СЗЗ за підприємством закріплена, будуватися в ній не можна", - пояснила Кравченко.

Водночас, підприємство зіткнулося з тим, що голова селищної ради с. Пилиповичі почала розсилати листи до контролюючих органів з проханням перевірити підприємство. У підсумку, за словами директора "Прімакс КВТ", за рік підприємство перевірили:

Держспоживстандарт - тричі;

Екологічна інспекція - двічі позапланово, і 11 червня намагалися перевірити "планово" незважаючи на те, що в плані перевірок на 2018 рік підприємство не було включено;

Дві комісії різних кафедр Національного університету біоресурсів і природокористування;

Комісії у складі представників "громадськості", селищної ради, районної адміністрації.

"Активісти" - власники отриманої землі, звернулися до ГО "Автономні адвокати" яку створив відомий догхантер Олексій Святогор і яка прописала у себе в статуті як одну з цілей "Захист прав провокаторів", та почали діяти. Публікували в місцевої газеті неправдиві відомості про процеси нашого виробництва; розповсюджували селом чутки про те, що ми використовуємо отруйні, легкозаймисті речовини; отруюємо воду та рибу у озері; труїмо дітей у школі та дитячому садочку; на громадських слуханнях наполягали на перевірці підприємства , "бо, може, вони наркотики виробляють". Писали листи до лісгоспу, де ми беремо деревину та Міністерство сільського господарства, встановили дві камери відеонагляду, які дивляться на нашу територію, та почали викликати поліцію на кожну машину, яка привозила деревину на підприємство. Сьогодні (11 червня. - Ред.), увечері, люди, які незаконно поселилися в СЗЗ самовільно відключили нам електропостачання, стоячи під воротами підприємства почали "непритомніти" і викликати швидку допомогу, голова селищної ради кричала, що наш працівник п'яний. Ці люди, а це три сім'ї з дорослими дітьми, почали трощити ворота і з цеглинами кидатися на чергового. Підприємство викликало чергову службу Київенегро, яка відповіла, що це ми самі відключили і це не їхні проблеми. Викликали поліцію, ці навіть до підприємства з першого разу не доїхали, поспілкувалися з учасниками мітингу, і поїхали. Викликали вдруге, поліцейські були незадоволені, їм не ясно, що ми хочемо", - акцентувала Кравченко.

"За цей час цькування , наклепів, перевірок, підприємство втратило можливість підписувати контракти та приймати на постійну роботу працівників, бо ми не розуміємо,чи будемо ми мати змогу виконати свої обов’язки перед замовниками, чи будемо ми мати роботу, для того що би виплатити заробітну платню, чи ні. Весь рік ми доводили, що діяльність підприємства не заборонена. Ми проводили "день відкритих дверей" і запрошували всіх охочих прийти і переконатися в тому, що ми використовуємо у виробництві тільки ліс, воду та електрику. Ми двічі публікували в газеті результати експертних висновків, наукових розрахунків і лабораторних аналізів. Але не маємо можливості працювати... Переживши всі уряди Азарова, Тимошенко і Януковича, наше підприємство зникне за тієї влади, яку ми підтримували, доклали всіх зусиль до її становлення, і вважаємо єдиною, яка може вивести країну на новий рівень життя", - резюмувала директор "Прімакс КВТ".

Більш докладно про ситуацію навколо підприємства "Прімакс КВТ" читайте на Цензор.НЕТ у блозі: "Підприємство зникне за тієї влади, яку ми підтримували?".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3070987
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору