EN|RU|UK
 За кордоном
  20471  101

 Польща закликала прискорити процес зміни законодавства ЄС, щоб ускладнити будівництво "Північного потоку-2"

Польська сторона закликала міністрів ЄС прискорити роботу над правилами, які ускладнять створення газопроводу "Північний потік-2".

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Польське радіо, на зустрічі міністрів у справах енергетики країн ЄС у Люксембурзі Польща закликала прискорити роботу над законодавством, яке ускладнить створення газопроводу "Північний потік-2".

Зміну правил Європейська комісія запропонувала ще торік у листопаді. Йшлося про те, щоб усі газопроводи, також ті, що пролягають дном моря, охопило євросоюзне законодавство. Відсутність чітких положень у цій справі в минулому була причиною розходжень у тлумаченні правил ЄС та дозволила прихильникам другої гілки Північного газопроводу форсувати цю інвестицію.

Дотеперішні переговори в справі оновлення газової директиви застрягли на рівні експертів з євросоюзних країн. Болгарія, яка тепер керує роботою ЄС, гальмувала роботу і не виносила цієї теми на рівень послів, щоб опісля могли над нею працювати міністри. Тому Польща, зацікавлена в швидкому перегляді правил, закликала спільноту до мобілізації, тому що час відіграє тут важливу роль.

Від 1 липня в ЄС півроку головуватиме Австрія, яка разом з Німеччиною виступає проти змін у газовій директиві. Якщо цю справу відкласти на наступний рік, це означає ризик, що зміни в директиві не вдасться ввести перед закінченням спорудження Nord Stream 2, що планується на кінець 2019 року.

Законодавчий процес в ЄС є складним. Узгодження спільної позиції країн не закінчить роботи над змінами в директиві. Її підсумок залежить від результату переговорів представників країн ЄС і Європарламенту.

Як повідомив віце-міністр у справах енергії Міхал Куртика, заклик Польщі пришвидшити роботу над законодавством, що ускладнить створення Nord Stream 2, підтримали 10 країн, проти були чотири: Австрія, Німеччина, Бельгія та Нідерланди.

Нагадаємо, проект "Північний потік-2" передбачає будівництво і роботу двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Глава "Газпрому" заявив, що після побудови "Північного потоку-2" і "Турецького потоку" транзит газу через Україну знизиться вдесятеро. Глава правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв заявив, що втрати України в разі, якщо Росія припинить транзит газу, становитимуть $3,5 млрд на рік.

Першою країною, в якій компанія Nord Stream 2 AG отримала повний комплект дозволів на будівництво, стала Німеччина. Фінляндія слідом за Німеччиною видала повний пакет дозволів на будівництво "Північного потоку-2". 7 червня Швеція схвалила будівництво газопроводу "Північний потік-2".

Для початку будівництва "Північного потоку-2" залишилося отримати дозволи в Данії та РФ.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3070966
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору