EN|RU|UK
 Політика України
  15456  71
Матеріали за темою:

 Найбільш серйозні кіберзагрози виборів-2019 будуть походити не з території РФ або США, а з України, - Охендовський

Найбільша небезпека і найсерйозніші кіберзагрози на майбутніх виборах будуть походити не з-за кордону, а з території України.

Про це заявив голова Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський під час експертного круглого столу "Кіберзагрози для виборчого процесу в Україні", інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу ЦВК.

"Після масованої хакерської атаки на інформаційні ресурси Центральної виборчої комісії 22 травня 2014 року всі зрозуміли, що питання кібербезпеки остаточно стали складовою частиною підготовки будь-яких загальнонаціональних виборів в Україні, а відтак становитимуть і публічний інтерес", – зазначив Охендовський.

На його думку, найбільша небезпека і найбільш серйозні кіберзагрози українським виборам будуть походити не з території Російської Федерації, як запевняють одні, і не з території Сполучених Штатів Америки, як вважають інші. Головні загрози будуть традиційно з'являтися з території самої України. "На жаль, ніхто не здатен сильніше дискредитувати українські вибори і підірвати довіру суспільства до їхніх результатів, ніж українські політики", – зауважив М. Охендовський.

Він не виключає, що ситуація з кіберзагрозами під час наступних виборів буде подібною до використання так званого "адмінресурсу".

"Можна прогнозувати, що деякі майбутні штаби будуть намагатися отримати доступ і до каналів передачі, і до самої інформації, якою будуть оперувати організатори виборів. Мабуть, жоден штаб не буде гребувати можливістю викривлення інформаційного простору шляхом поширення фейкових новин та дезінформації щодо інших кандидатів", - зазначив Охендовський.

Водночас він підкреслив, що якщо на друге припущення щодо фейкових новин ЦВК безпосереднього впливу не матиме, то виключити перше - одне з пріоритетних завдань Центрвиборчкому.

Нагадаємо, раніше в ЦВК заявили, що знадобиться 36 млн грн для того, щоб закупити нове обладнання і забезпечити захист своїх інформаційних ресурсів під час проведення виборів в Україні в 2019 році.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3070950
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору