EN|RU|UK
 Київські новини, Суспільство
  21267  170

 Омбудсмен Денісова просить главу Нацполіцїі Князєва і мера Києва Кличка гарантувати безпеку учасників "Маршу рівності"

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова звернулася до голови Національної поліції Сергія Князєва і мера Києва Віталія Кличка з проханням гарантувати належну безпеку та права учасників "Маршу рівності", який запланований на 17 червня.

Про це Цензор.НЕТ повідомили в прес-службі омбудсмена.

"Спираючись на дані моніторингу та численні прояви ксенофобії під час проведення "Маршу рівності" у різних містах протягом 2013-2017 років, Уповноважений звернулась до керівника Національної поліції Сергія Князєва", - зазначається в тексті.

Зокрема, Л. Денісова зазначила, що, згідно з практикою Європейського суду з прав людини, на державі та, зокрема, її правоохоронних органах лежить зобов’язання вжити належних заходів для гарантування безпеки учасників мирного зібрання від фізичного насильства з боку опонентів, гарантування безперешкодного проведення зібрання тощо.

"Окрім цього, влада зобов’язана використовувати будь-які засоби, щоб забезпечити мирне проведення зібрання, наприклад, шляхом публічних заяв перед демонстрацією з висловленням толерантної, примирливої позиції, або попередивши потенційних порушників про характер можливих санкцій. Тому Омбудсмен висловила прохання гарантувати належні заходи безпеки учасників "Маршу Рівності" та громадського порядку під час проведення акції", - сказано в повідомленні.

Також Уповноважений направила звернення до Київського міського голови Віталія Кличка з проханням вжити в межах компетенції усіх належних заходів задля забезпечення права громадян на мирні зібрання та свободу слова..

"Омбудсмен наголосила, що недопустимою є також будь-яка дискримінація, зокремаі за ознакою сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності, при втручанні державних органів у реалізацію громадянами права на мирні зібрання", - сказано в повідомленні..

Як повідомлялося раніше,  "Марш рівності", який організовує ЛГБТ-спільнота, відбудеться в Києві 17 червня із гаслом "Країна вільна - будь собою!"

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3070949
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору