EN|RU|UK
 Суспільство
  10168  38

 Комісія Нацдержслужби не знайшла дисциплінарного порушення у словах заступника голови МОЗ Лінчевського щодо онкохворих

Дисциплінарна комісія Національного агентства з питань державної служби (Нацдержслужби) України не побачила у словах заступника міністра охорони здоров'я Олександра Лінчевського про лікування окнохворих українських громадян за кордоном дисциплінарного порушення або ознак неналежного виконання своїх службових обов'язків.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, про це повідомив глава агентства Костянтин Ващенко за підсумками засідання комісії в понеділок.

Водночас він зазначив, що висловлювання заступника міністра суперечать загальноприйнятим етичним і моральним нормам.

К.Ващенко повідомив, що відповідний документ за підсумками дисциплінарного провадження буде переданий Кабінету Міністрів, який в свою чергу повинен, після комплексного розгляду ситуації, ухвалити рішення "у справі Лінчевського".

Голова Нацдержслужби наголосив, що перед комісією було поставлено складне завдання, оскільки дисциплінарне провадження було некласичним, стосувалося, зокрема, відповідності висловлювань визнаним моральним і етичним нормам, що наразі не знаходить належного відображення в нормативно-правових актах.

Як повідомлялося, Комісія з питань вищого корпусу держслужби розглядала дисциплінарне провадження щодо О.Лінчевського в зв'язку з його висловлюваннями про лікування онкохворих українських громадян за кордоном. Ідеться, зокрема, про деякі фрази зі стенограми його відповідей на запитання під час представлення звіту Рахункової палати (РП) про результати аудиту.

"Що стосується неефективності та неекономного використання коштів. У сухому залишку 25% пацієнтів помирають. Тобто кожен четвертий лікується за кордоном неефективно. Друзі, колеги! Це рак. Вони всі помруть, без варіантів. І ефективність цієї програми є нуль відсотків. Ті онкологічні захворювання, лікування яких вимагає трансплантації кісткового мозку, закінчуються смертю. Рано чи пізно, але ми (реалізуючи програму лікування за кордоном. - Ред.) даємо людині пожити ще трохи, пожити довше", - сказав О.Лінчевський.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3070932
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору