EN|RU|UK
 За кордоном
  23343  117

 Нове покоління все менше і менше розмовляє російською мовою і дивиться російське телебачення, - спікер парламенту Молдови Канду

Нове покоління громадян Молдови все менше і менше розмовляє російською мовою.

Про це заявив в інтерв'ю Цензор.НЕТ спікер парламенту Молдови Андріан Канду.

За його словами, після того, як Конституційний суд Молдови ухвалив рішення про те, що закон, за яким російська отримала статус мови міжнаціонального спілкування, визнаний застарілим, у країні нічого не змінилося.

"Нове покоління все менше і менше розмовляє російською мовою і все менше дивиться російське телебачення. Адже час усе розставить по своїх місцях. А закон той, який Конституційний суд вирішив, що він вже старий і нефункціональний, - він був ухвалений ще при Радянському Союзі, до Конституції. Час змінюється, люди змінюються. Російська мова в нас залишається мовою, якою користуються і гагаузи, і російськомовні - росіяни, чехи, болгари тощо", - розповів Канду.

За його словами, у державних установах румунська мову - головна, це офіційна мова.

"Хоч і називається вона "молдавська" в Конституції. Але є вже рішення Конституційного суду, у якому сказано, що молдавська мова - це і є румунська мова. Адже в Декларації незалежності написано - "румунська мова". Але це питання - дуже делікатне. І навіть якщо понад 50% населення вважають, що вона називається молдавською мовою, інша частина населення вважає її румунською - від цього не змінюється суть мови. А ось російську мову нове покоління знає все менше і менше. У школах більше не вчать російську мову. Вивчають французьку, німецьку, англійську, але не російську", - зазначив спікер парламенту Молдови.


Повністю інтерв'ю з Андріаном Канду читайте ЗА ПОСИЛАННЯМ.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3070894
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору