EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  6937  28

 Спікер парламенту Молдови Канду: Загроза не може йти з Румунії чи ЄС. У нас загроза - зі східного боку, з Росії

Спікер парламенту Молдови Андріан Канду не бачить загрози для своєї країни з боку Румунії.

Про це Канду заявив в інтерв'ю Цензор.НЕТ.

"Ні, загрози немає. Ви повинні розуміти, що історично Молдова була частиною Румунії. Ми розмовляємо румунською мовою. Багато з нас вчилися там. Я, наприклад, учився 8 років у Румунії - і ліцей закінчив, і факультет. У нас хороші відносини між країнами. Румунія дуже нам допомагає - і з європейським напрямком, і з інфраструктурою, і фінансово. У 90-х, коли розпався Радянський Союз, більше обговорювалося питання приєднання Молдови до Румунії, ніж сьогодні. Сьогодні проуніоністів - максимум 17-20%. Вони завжди активізуються і популярні під час криз. Коли криза минає,  коли все стає на свої місця, ці крайнощі вже не є такими активними", - заявив Канду.

За його словами, паспорти Румунії мають майже півмільйона або 700 тисяч осіб (населення Молдови - це близько 4 мільйонів осіб. - Ред.).

"Багато з них почуваються румунами або людьми румунського походження, і це нормально, це історія. А є ті, які кілька років тому отримали паспорт румунський для того, щоб подорожувати або працювати в Європейському Союзі", - заявив спікер парламенту Молдови, зазначивши, що не бачить загрози національній безпеці у зв'язку з такою ситуацією.

"Ні. Тому що загроза не може приходити з Румунії чи Європейського союзу. У нас загроза - зі східного боку, і не з України, а з Росії. Ми рухаємося до європейської інтеграції. А це означає й інтегрування процесів - і банківської системи, і освіти, і соціальних відносин, і транспорту тощо. Побічно це і є об'єднання навіть і з Румунією, але через Європейський Союз. Тому немає жодних загроз з цієї точки зору. У мене румунське громадянство ще з 1994 року, коли я навчався в Румунії. І це не означає, що я не люблю свою країну, Молдову. І це не означає, що я не патріот Молдови. Я склав присягу Молдові. І все, що я роблю кожен день, я роблю для Молдови", - зазначив Канду.

Окрім цього,  за його словами, пряме приєднання Молдови до Румунії в найгіршому варіанті означає громадянську війну з жертвами, а в найкращому - приєднання декількох сіл, районів або половини Кишинева.

"І ще в Конституції у нас написано, що при прийнятті якихось рішень про приєднання Молдови, скажімо, до Румунії, гагаузи мають право на самовизначення. І це означає розвал республіки Молдова", - заявив Канду.

Повністю інтерв'ю з Андріаном Канду читайте ЗА ПОСИЛАННЯМ.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3070890
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору