EN|RU|UK
 За кордоном
  4017  15

 "З "владою" Придністров'я ми знаходимо рішення, які потрібні людям", - спікер парламенту Молдови Канду

Спікер парламенту Молдови Андріан Канду під час участі в конференції "Україна, Грузія і Молдова: посилення міжпарламентського компонента регіонального співробітництва та співпраці в сфері безпеки і розвиток взаємодії з ЄС і НАТО" поділився інформацією про особливості відносин з окупованим Придністров'ям.

Про це він розповів в інтерв'ю Цензор.НЕТ.

Відповідаючи на запитання про ситуацію з окупованим Придністров'ям, Канду зазначив: "З так званою адміністрацією Придністров'я ми зараз знаходимо рішення, які потрібні людям. Ви дали приклад декількох з них (визнання дипломів вишів Придністров'я в Молдові, відновлення телефонного зв’язку, допуск молдавських фермерів на спірні землі, - ред.). Якщо про дипломи говорити, то ми вирішили: краще, щоб ми студентів з Придністров'я через Кишинів відправляли в Європу (нехай вони змінять свій менталітет там!), ніж їх форсовано відправляти в Москву.

Крім цього, Угода про асоціацію і вільну торгівлю з Євросоюзом поширюється і на Придністров'я. Це факт: понад 60% експорту товарів з Придністров'я йде на Європейський Союз, не на Російську Федерацію. А це теж дуже добре, тому що ми їх повинні затягнути в процес євроінтеграції. Якщо не політично, то іншими шляхами. Або економічно. Або ось через соціальне".

Він продовжив: "Виведення російських військ - це не обговорюється між нами і Придністров'ям. Це повинно обговорюватися на великому рівні. Потрібно вимагати від США, від ЄС, від ОБСЄ більш рішучих дій. Як ми можемо ще просунутися? Іноді з Україною і Грузією знаходимо рішення".

Говорячи про активніші дії щодо повернення Придністров'я, спікер парламенту Молдови зазначив: "Ми вимагаємо цього завжди. В наступні місяці ми хочемо домогтися рішення ООН про виведення російських військ з Придністров'я. Звичайно, Росія завтра цього не зробить. Але це ще один юридичний інструмент, пізніше це допоможе нам звернутися в якісь міжнародні суди".

Коментуючи методи взаємовідносин з окупованими територіями, Канду підкреслив: "Ми це теж робили (блокаду окупованих територій, - ред.). І через 20 років зрозуміли, що на території Придністров'я народилося нове покоління, яке не знає, що ми жили колись разом. Вони відчувають себе придністровцями. Їхня ізоляція ні до чого не приведе. Краще їх пробувати інтегрувати, і щоб вони потім вимагали самі возз'єднання з Молдовою. Ми хочемо спробувати створити такі умови на правому березі, щоб стати прикладом для жителів лівого берега. Крім того, ми через міжнародні інститути пробуємо створити громадянське суспільство там. Працюємо з журналістами, з молоддю, залучаємо їх у наші якісь дії. Молдавський паспорт зараз в ціні, адже у нас безвізовий режим з ЄС".

Повністю інтерв'ю з Андріаном Канду читайте за ПОСИЛАННЯМ.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3070856
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору