EN|RU|UK
 Суспільство
  5840  23

 Польський інститут у Києві ініціював створення документальних фільмів про пам'ятники, пов'язані з історією двох країн

Створити цикл документальних фільмів "Польща-Україна. Слідами історичної спадщини" про пам'ятники, пов'язані з польсько-українською історією, планують дослідники двох країн.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Польське радіо,

"У понад ста документальних фільмах мають бути представлені пам’ятки старовини, пов’язані з польсько-українською історією. Серед них і найвідоміші місця – як кам’янець-подільська фортеця, Хотин, Збараж та Львів, і не такі вже й відомі, як замок у Підгірцях, Поморяни та Золочів (у Львівській області). Як розповідає кореспондент Польського радіо в Києві Павел Бушко, чимало з них занепадає.

"Фортеці, замки, палаци і костьоли – це свідчення величі давньої Речі Посполитої, – пояснює ініціатор проекту, голова Польського інституту в Києві Бартош Мусялович.– Ми хочемо показати масштаб, велич і розмір цієї спадщини. Цим самим – унаочнити потенціал держави, в якій ця спадщина поставала".

Цикл коротких документальних фільмів буде розповсюджуватися і в Польщі, і в Україні. Метою проекту "Польща-Україна. Слідами історичної спадщини" є також звернення уваги на поганий стан об’єктів. Нерідко він є критичним – каже український історик доктор Олександр Алфьоров: "Це, насамперед, фортеця у Жовкві, Підгорецький замок, але також, наприклад, Клеванський замок. Ці пам’ятки потребують якнайшвидшого втручання".

Проект реалізує Товариство інтеграції Польща-Схід, а фінансує Міністерство закордонних справ.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3070749
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору