EN|RU|UK
 За кордоном
  18739  141

 У закон про Інститут нацпам'яті Польщі треба вносити корективи, - глава МЗС Чапутович

Міністр закордонних справ Польщі виступив за корекцію скандального закону про Інститут національної пам'яті, який передбачає покарання за заперечення злочинів українських націоналістів і штрафи та тюремні терміни за публічні заяви про причетність поляків до Голокосту.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН.

Міністр заявив, що приєднується до позиції віце-прем'єра Польщі Говіна, який наполягає на необхідності негайної корекції закону.

"Я думаю, що так, з цією думкою слід погодитися. Віце-прем'єр Ярослав Говін зустрічається з політиками в США та Ізраїлі і розуміє, що це рішення необхідно, щоб ми тут позначили наше становище, тому що, як і раніше, існує певна недовіра і занепокоєння з приводу цієї ситуації", - заявив Чапутович.

Дипломат зазначив, що закон є проблемою для відносин Польщі з США та Ізраїлем.

Водночас він підкреслив, що закон про інститут нацпам'яті не сприяє зростанню антисемістських настроїв у Польщі, тому що "їх немає". Чапутович також висловив думку, що корекція закону може відбутися і без участі Конституційного суду, на розгляд якого президент Дуда направив законопроект.

"Прем'єр-міністр припускає, що він може діяти в іншому режимі. Оскільки Сейм є суверенним, він може ухвалити поправки до цього закону", - сказав Чапутович.

Як відомо, у Польщі 1 березня набув чинності силу закон про Інститут національної пам'яті. Цей документ передбачає кримінальне переслідування тих, хто буде "приписувати полякам злочини нацистів, зокрема буде вживати словосполучення "польські табори смерті", а також тих, хто заперечуватиме "злочини українських націоналістів, скоєні відносно громадян Польщі у період 1925-1950 рр".  Ухвалення цього закону викликало занепокоєння з боку України, США, Ізраїлю.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3070670
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору