EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  24170  167

 Монетарна політика НБУ буде жорсткою: жити успішно і заможно можна лише за рахунок реальних доходів, - Смолій

Україна має накопичені борги і щорічний держбюджет, і якщо щорічно приймати бюджет із дефіцитом і не зменшувати його, то проблема ніколи не зникне.

Голова Національного банку України Яків Смолій в інтерв'ю для ZN.UA заявив, що монетарна політика НБУ буде жорсткою. Також не існує альтернативи співпраці з Міжнародним валютним фондом, передає Цензор.НЕТ.

"Підвищення соціальних стандартів — це, звичайно, добре, але жити насправді успішно і заможно можна лише за рахунок реальних доходів, які створює економіка. Якщо ж замість створення умов для розвитку економіки, які підвищили б доходи і населення, і держави, розраховувати лише прийти до Національного банку, щоб він закрив нестачу коштів, то тут ми не знайдемо спільної мови. А внаслідок таких дій інфляційні тиски посиляться і з'являться загрози, що інфляція перевищить наші цільові показники, тож однозначно наша монетарна політика буде жорсткою, — сказав Смолій. — Але якщо ми говоримо про структурні заходи, то змушені повертатися до питання співпраці з Міжнародним валютним фондом, адже кращої комплексної програми реформування економіки у нас, на жаль, нема".

За його словами, в України є накопичені борги і щорічний держбюджет, і якщо щороку приймати бюджет з дефіцитом і не зменшувати його, то проблема ніколи не зникне.

"Щоб перекривати дефіцит бюджету, доведеться знову і знову вдаватися до запозичень, лише нарощуючи державний борг, — підкреслив голова НБУ. — У нас бюджет затверджує парламент, і саме депутатів необхідно переконувати, що на всі їхні забаганки коштів точно ніколи не вистачить".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3070665
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору