EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  9532  42

 Між українським і польським народами немає проблемних питань, які неможливо врегулювати шляхом діалогу: нашим ворогам рано відкорковувати шампанське, - Розенко

Віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко констатує, що між Україною та Польщею діє стратегічне партнерство, всі проблемні питання, пов'язані з історичною пам'яттю, можна врегулювати за допомогою діалогу.

"Сьогодні ми можемо з упевненістю констатувати, що стратегічне партнерство між Україною та Польщею діє і йому немає альтернативи. Між нашими народами немає жодних проблемних питань, які ми не були б здатні і зобов'язані врегулювати шляхом діалогу в дусі дружби та добросусідства", - сказав П.Розенко, виступаючи біля Меморіалу жертв тоталітаризму в Харкові в суботу, де був бприсутній віце-прем'єр Польщі Петро Глінський , передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

За словами українського віце-прем'єра, останнім часом "приборкано паростки негативних емоцій", українська і польська сторони проявили відкритість до подальшого конструктивного співробітництва, зокрема в питаннях збереження місць пам'яті і поховання жертв воєн і політичних репресій.

"Нашим спільним дороговказом має бути християнська мораль і прагнення жити в мирі та злагоді, будувати наші відносини на тому, що нас об'єднує, а не роз'єднує", - зазначив він.

П.Розенко наголосив, що спільний ворог України та Польщі - "путінський режим Росії" - хоче, щоб "ми ніколи не порозумілися у чутливих питаннях нашого історичного минулого". "Але я переконаний, що нашим ворогам рано відкорковувати шампанське, бо, на відміну від них, наші народи вміють робити правильні висновки з історії. Найголовніший висновок один: у єдності - наша сила", - додав він.

Віце-прем'єр України констатував, що не можна змінити історію, але можна "творити сьогодення і майбутнє".

"Мудрість народів у тому, щоб навіть найбільш спірні моменти і виклики ми могли перетворити в нові можливості та перспективи співпраці. Думаю, саме сьогодні в умовах викликів і загроз нашій спільній безпеці ми здатні відкрити новий етап конструктивних відносин та співробітництва, зокрема в питаннях історичної пам'яті, і це стане нашою спільною зброєю у протистоянні російській агресії", - підсумував П.Розенко.

Як інформує видання, на церемонії вшанування пам'яті жертв тоталітаризму були присутні члени катинських сімей (родичі розстріляних поляків). Присутні поклали до меморіалу вінки в кольоровій гамі українського і польського прапорів і вшанували пам'ять хвилиною мовчання. Крім того, був салют, зараз триває богослужіння.

Близько 4 тис. польських офіцерів і понад півтисячі мирних польських громадян було розстріляно і поховано в шостому кварталі Лісопарку в Харкові. Тут також поховано тисячі українців, євреїв, росіян та представників інших національностей.

Загалом жертвами "польської операції" НКВС стали близько 140 тис. поляків. Після закінчення радянсько-польської війни у ​​вересні 1939 року військовополонених офіцерів польської армії етапували у спеціальні табори НКВС, одним із яких був Старобільський табір у Луганській області. Звідти навесні 1940 року відправили до в'язниці НКВС у Харкові, де розстрілювали їх без повноцінного суду і слідства. Розстріли тривали протягом кількох тижнів. Ховали на околиці, там, де раніше були поховані українці, які стали жертвами репресій.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3070658
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору