EN|RU|UK
 Суспільство
  4353  18

 Івано-франківське відділення Комітету зі спорту очолює Стефанків, засуджений у 2015-му за корупцію. ДОКУМЕНТ

Івано-франківське обласне відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міносвіти і науки України очолює Михайло Стефанків, який у 2015 році був засуджений за корупцію і досі перебуває в Реєстрі корупціонерів.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ.

20 лютого 2015 року Івано-франківський міський суд засудив Стефанківа до одного року позбавлення волі за корупцію (ч. 2 ст. 191 Кримінального Кодексу) - за злочини, вчинені в 2013 році. Однак Апеляційний суд Івано-Франківщини 27 квітня 2015 року звільнив його від відбування покарання.

На сьогодні Стефанків продовжує очолювати обласне відділення Комітету. При цьому його ім'я є в Єдиному державному реєстрі осіб, які вчинили корупційні правопорушення.

"Цензор.НЕТ" у березні відправив запит до Міністерства освіти з проханням роз'яснити ситуацію, однак відповіді досі не надійшло, як і коментаря Комітету з фізичного виховання та спорту.

На запит нардепа Віктора Романюка, відповідь на який є в розпорядженні видання, в профільному міністерстві зазначили, що знають про ситуацію, що склалася, проте не призначатимуть спецперевірку і не відмовлятимуть Стефанківу в працевлаштуванні. Також у міністерстві зазначили, що закон "Про запобігання корупції" не поширюється на рівень посади, яку займає Стефанків.

"... Особа, яка працює, або претендує на призначення на посаду начальника окремого підрозділу бюджетної неприбуткової установи, не належить до числа осіб, щодо яких необхідно проведення спеціальної перевірки", - йдеться в документі.

Івано-франківське відділення Комітету зі спорту очолює Стефанків, засуджений у 2015-му за корупцію 01
Івано-франківське відділення Комітету зі спорту очолює Стефанків, засуджений у 2015-му за корупцію 02

Також у профільному міністерстві пояснили, чому стосовно Стефанківа Комітет з фізичного виховання та спорту не застосував дисциплінарне стягнення. У відповіді сказано, що такий захід стягнення має застосовуватися не пізніше шести місяців після вчинення проступку. Зараз керівник Комітету, який мав здійснювати дисциплінарне стягнення з Стефанківа, більше не займає зазначену посаду.

Крім того, в міністерстві перерахували почесні звання і нагороди Стефанківа: "Заслужений працівник фізичної культури і спорту України", Грамота Верховної Ради України, Почесна грамота Кабінету Міністрів України. Також зазначили, що чиновник "користується авторитетом серед фізкультурно-спортивної громадськості Івано-Франківської області і колег по роботі".

Про застосування щодо Стефанківа закону про амністію клопотала місцева прокуратура.

На запит Цензор.НЕТ у прокуратурі Івано-Франківської області зазначають про відсутність матеріалів про те, що Стефанків продовжує здійснювати протиправну діяльність. Також у відомстві зауважують, що на випадок Стефанківа не може поширюватися Закон "Про Національне антикорупційне бюро", бо закон не має зворотної дії.

Івано-франківське відділення Комітету зі спорту очолює Стефанків, засуджений у 2015-му за корупцію 03
Івано-франківське відділення Комітету зі спорту очолює Стефанків, засуджений у 2015-му за корупцію 04

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3070569
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору