EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  4899  8

 Підприємство сім'ї нардепа Дмитренка не виконує рішення суду, яким зобов'язано виконати умови раніше зірваного контракту, - ТОВ "Гран Терра"

Підприємство сім'ї народного депутата Олега Дмитренка не виконує рішення суду, яким воно зобов'язане виконати умови раніше зірваного контракту, заявляє компанія "Гран Терра".

Раніше Цензор.НЕТ повідомляв про наявність судового спору між ТОВ "Гран Терра" та СТОВ "Батьківщина", яке належить родині депутата від БПП Дмитренка Олега.

СТОВ "Батьківщина" не здійснило поставку товару за контрактом на поставку насіння соняшнику. У зв'язку з порушенням умов контракту компанія "Гран Терра" звернулася в Госпсуд Чернігівської області з позовом до СТОВ "Батьківщина" про зобов'язання виконати дії (поставити товар за контрактом) і стягнення понад 83 млн грн штрафних санкцій.

У рамках розгляду справи за позовом ТОВ "Гран Терра" до СТОВ "Батьківщина" були пройдені апеляційна та касаційна інстанції, які підтвердили дійсність укладеного контракту і стягнули з СТОВ "Батьківщина" штрафні санкції. Крім цього, справа розглядалася і Верховним Судом України, який відхилив заяву СТОВ "Батьківщина" про перегляд судового рішення у зв'язку з відсутністю факту неоднакового застосування судом законодавства. У підсумку, за результатами розгляду СТОВ "Батьківщина" зобов'язали виконати умови контракту (поставити 20 тис. тонн насіння соняшнику) і сплатити ТОВ "Гран Терра" 1 671 371 грн неустойки та 40 781 454 грн штрафу, а також відмовили СТОВ "Батьківщина" у задоволенні зустрічного позову про визнання договору недійсним.

На підставі ухвалених рішень судів було видано накази про примусове їх виконання. У рамках відкритих виконавчих проваджень на все рухоме і нерухоме майно СТОВ "Батьківщина" були накладені арешти. Однак СТОВ "Батьківщина" не виконує рішення суду.

Як зазначають представники "Гран Терри", СТОВ "Батьківщина" і його власники, члени сім'ї депутата від БПП Олега Дмитренка, активно перешкоджають виконанню судових рішень і всіляко намагаються домогтися перегляду ухвалених раніше судових рішень, попри те, що рішення судів набули чинності, є законними і не підлягають скасуванню.

Співвласником СТОВ "Батьківщина" Миколою Дмитренком (батьком депутата Дмитренка Олега) було подано позов до ТОВ "Гран Терра" і СТОВ "Батьківщина" про визнання договору недійсним. Водночас предмет позову та його підстави є ідентичними предмету і підставам зустрічного позову СТОВ "Батьківщина", який уже був предметом розгляду в суді і в задоволенні якого раніше було відмовлено в справі, згаданій вище. Таким чином, співвласник СТОВ "Батьківщина" подав позов, який фактично спрямований на незаконний перегляд уже ухвалених остаточних і законних судових рішень.

ТОВ "Гран Терра" наполягає на тому, що новим позовом ігнорується необхідність виконання рішення судів, якими контракт був раніше визнаний дійсним і зобов'язане СТОВ "Батьківщина" сплатити штраф. Таким чином, М. Дмитренко та СТОВ "Батьківщина" перешкоджають виконанню рішення суду.

Попри те, що всі доводи Дмитренка аналогічні доводам, які заявляло СТОВ "Батьківщина" в попередній справі, і що всі ці доводи раніше вже були предметом розгляду в судах усіх інстанцій та рішеннями судів укладений контракт було визнано дійсним, Господарський суд Чернігівської області (регіон, за яким Олег Дмитренко обирався в народні депутати) задовольнив позов Дмитренка.

Надалі, рішенням від 15 березня 2018 року Колегія суддів Апеляційного госпсуду Київської області в складі В. Зеленіна, А. Мартюк та М. Чорногуза не задовольнила апеляцію "Гран Терри", таким чином, залишивши чинним рішення суду першої інстанції про визнання договору між СТОВ "Батьківщина" і ТОВ "Гран Терра" недійсним.

Водночас суддя Мартюк, яка входила до складу колегії суддів, яка ухвалила рішення залишити рішення суду першої інстанції про визнання договору недійсним, також входила до складу колегії суддів (була головуючим суддею в колегії суддів), яка раніше винесла абсолютно протилежне рішення, яким визнала контракт дійсним і стягнула зі СТОВ "Батьківщина" штрафні санкції.

"Таким чином, як таке можливо, що один і той самий суддя за наявності однакових та ідентичних обставин справи та за абсолютно ідентичних доводів СТОВ "Батьківщина" і Дмитренка М., виніс два абсолютно протилежні за змістом судові рішення?" - зазначає сторона "Гран Терра".

Представник ТОВ "Гран Терра" Василь Фастовець повідомив, що підприємством до Вищої ради правосуддя подано скаргу на суддю Київського апеляційного госпсуду А. Мартюк, оскільки під час розгляду попереднього позову в цій справі в 2017 році вона очолювала колегію суддів і ухвалювала рішення, яким відмовила СТОВ "Батьківщина" у задоволенні зустрічного позову про визнання договору недійсним, а вже в 2018 році за тих самих обставин справи прийняла діаметрально протилежне рішення і визнала контракт недійсним.

На цей момент ТОВ "Гран Терра" подало касаційну скаргу на рішення судів першої та апеляційної інстанції. На підприємстві заявляють, що ТОВ "Гран Терра" впевнене у своїй правоті та сподівається, що новий Верховний Суд виправдає сподівання, які на нього покладає суспільство, і буде об'єктивним, тим самим не допустивши факту існування діаметрально протилежного судового рішення, якими саботується раніше ухвалене законне судове рішення.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3070522
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору