EN|RU|UK
 За кордоном
  14282  64

 За секретним наказом у Росії знищують архіви про в'язнів ГУЛАГу, - історики

У Російській Федерації на підставі засекреченого міжвідомчого наказу 2014 року знищуються архівні облікові картки з відомостями про репресованих в СРСР.

Як передає Цензор.НЕТ, про це пише російське видання "Комерсант" із посиланням на лист директора Музею історії ГУЛАГу Романа Романова голові президентської Ради з прав людини Михайлу Федотову.

"Знищення карток (в'язнів. - Ред.) означає повне видалення інформації про перебування засуджених у системі ГУЛАГу", - йдеться в листі.

Директор Музею історії ГУЛАГу повідомив, що в Росії на підставі засекреченого міжвідомчого наказу 2014 року знищуються архівні облікові картки з відомостями про репресованих в СРСР. Це виявили дослідники, намагаючись з'ясувати долю репресованих. Вони отримали відповіді з МВС, в яких ішлося про знищення облікових карток засуджених.

Дослідник Сергій Прудовський, який навесні шукав інформацію про репресованого селянина Федора Чазова, з'ясував, що було знищено не тільки особисту справу, а й архівну картку ув'язненого. В управлінні МВС у Магаданській області, куди звернувся історик, повідомили, що 12 лютого 2014 року було видано наказ із грифом "для службового користування". У документі, який підписаний ФСБ, МВС, Мін'юстом, Генеральною прокуратурою, Службою зовнішньої розвідки та іншими відомствами, йдеться, що картки на засуджених належить зберігати "до досягнення ними (засудженими) 80-річного віку".

Це не єдиний приклад знищення матеріалів, зазначено в статті. У 2014 році мешканка Московської області Ніна Трушина намагалася знайти інформацію про свого родича, засудженого в 1939 році, і отримала відповідь з УМВС у Магаданській області про те, що облікову картку відкладено для знищення на підставі службового наказу. Тоді пані Трушина подала позов до Верховного суду РФ, вказавши, що наказ, який зачіпає її права, засекречено і офіційно не опубліковано, що суперечить ч. 3 ст. 15 Конституції РФ. Однак ВС залишив позов без задоволення, зазначивши, що наказ містить службову інформацію, а указ президента РФ від 1996 року дозволяє не публікувати документи, що зачіпають права людей, якщо в них є конфіденційна інформація, до якої, згідно з указом президента РФ за 1997 рік, зарахована службова інформація. Пані Трушина звернулася до Конституційного суду РФ, але він відмовив у прийнятті позову, пояснивши, що поліція зберігає і знищує дані на підставі законів.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3070510
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору