EN|RU|UK
 Політика України
  3389  18

 Я прошу справедливості у "справі Лінчевського". Необхідно послухати увесь його виступ, - Гройсман

Для ухвалення рішення з приводу висловлювання заступника міністра охорони здоров'я Олександра Лінчевського необхідно повністю прослухати аудіозапис.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман, відповідаючи на запитання лідера "Радикальної партії" Ляшка, який приписав Лінчевському заяву, що не потрібно лікувати онкохворих українців, тому що вони "все одно помруть".

"Саме так, як ви це виклали, воно мене теж турбує як людину. Бо я вважаю, що ми повинні мати співчуття до чужої біди. І не просто співчувати, а бути готовими вмирати... Я передав звернення до Комісії вищого корпусу. Я прошу всіх депутатів: будь ласка, послухайте весь виступ. Там близько 10 хвилин. І ми разом з вами приймемо спільне справедливе рішення. Я просив би єдиного - справедливості", - заявив Гройсман.

Як повідомлялося, Комісія з питань вищого корпусу держслужби розглядає дисциплінарне провадження щодо О.Лінчевського в зв'язку з його висловлюваннями про лікування онкохворих українських громадян за кордоном. Йдеться, зокрема, про деякі фрази зі стенограми його відповідей на запитання під час представлення звіту Рахункової палати (РП) про результати аудиту.

Читайте також: Прошу вибачення за невдало підібрані слова: вони були спрямовані на переконання членів Рахункової палати в необхідності підтримки тяжкохворих пацієнтів, - Лінчевський

"Що стосується неефективності і неекономного використання коштів. У сухому залишку 25% пацієнтів помирають. Тобто кожен четвертий лікується за кордоном неефективно. Друзі, колеги! Це рак. Вони всі помруть, без варіантів. І ефективністю цієї програми є нуль відсотків. Ті онкологічні захворювання, лікування яких вимагає трансплантації кісткового мозку, закінчуються смертю. Рано чи пізно, але ми (реалізуючи програму лікування за кордоном. - Ред.) даємо людині пожити ще трохи, пожити довше", - сказав О.Лінчевський.

4 травня кілька парламентських фракцій заявили про неприпустимість заяв заступника міністра. Того ж дня у Верховній Раді був зареєстрований проект постанови про звернення до Кабміну з пропозицією звільнити його з посади.

Пізніше О.Лінчевський заявив про спотворення в ЗМІ і соцмережах його зауважень з приводу ефективності програми лікування українських громадян за кордоном і наголосив, що його слова були вирвані з контексту.

Водночас 7 червня РП повідомила, що оприлюднила на своєму сайті некоректні дані щодо цього звіту: насправді в 2016-2017 роках з виділених коштів на програму лікування важкохворих українських громадян за кордоном не використано 20 млн грн, а не 200 млн грн, як раніше повідомила палата на своєму сайті. Щодо такої інформації в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун, коментуючи зауваження РП щодо невикористаних коштів, на своїй сторінці в соцмережі Facebook зазначила, що залишок коштів в 20 млн грн виник внаслідок рішень про тимчасове припинення оплати лікування двох осіб через інформацію, що лікування вже було оплачено. Кошти були повернуті на рахунок Міністерства охорони здоров'я з урахуванням курсової різниці.

Читайте: Історія з Лінчевським коли-небудь увійде в підручники як приклад інформаційної атаки з використанням маніпуляцій і брехні, - Супрун

Під час засідання дисциплінарної комісії в четвер У.Супрун заявила, що РП в процесі оприлюднення інформації щодо звіту про програму лікування українців за кордоном могли використовувати в політичних іграх.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3070452
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору