EN|RU|UK
 Політика України
  36588  106

 Тільки з сильною Україною будуть рахуватися в Європі і світі, - Турчинов. ВIДЕО

Пріоритетом України має стати створення потужного зброї стримування, заявив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов, виступаючи на IX Національному експертному форумі в Києві.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу РНБО.

"На жаль, парадигмою сучасного світу стала гонка озброєнь, зміцнення ядерних потенціалів, готовність вирішувати будь-які питання за рахунок сили", - підкреслив О.Турчинов. За його словами, Росія демонструє всьому світові свою здатність до модернізації та нарощування стратегічних ядерних сил.

Секретар РНБО України нагадав, що Україна відмовилася від ядерного потенціалу, підписавши Будапештський меморандум, і ми отримали гарантії нашої безпеки, які не варті паперу, на якому вони були написані".

"Поки Україна не стала членом НАТО, а це не близька перспектива, ми повинні розуміти, що в разі масштабної агресії будемо змушені, як і в 2014 році, розраховувати тільки на власні сили. Що може зупинити агресивну ядерну країну від масштабного вторгнення? Тільки потужна сучасна зброя стримування, здатна вражати ворога на будь-якій відстані. Моє власне переконання - це завдання нашій країні треба вирішити в пріоритетному порядку. І ні в кого в світі немає ні морального, ні юридичного права не погодитися з цією позицією", - заявив він.

При цьому О. Турчинов акцентував на важливості забезпечення сталого економічного зростання, оскільки "без потужної економіки наш оборонний потенціал не має перспектив розвитку".

"Маленька радянська армія не здатна протистояти великій радянській армії, - ми повинні мати сучасні Збройні сили. Наша армія із  боєздатності вже не поступається багатьом європейським арміям, але ми не можемо на цьому зупинятися, і повинні забезпечити трансформацію за стандартами НАТО сектора оборони і безпеки, який повинен відповідати за своєю структурою і основними ознаками сучасним викликам ", - зазначив О.Турчинов.

У цьому контексті він висловив сподівання, що впродовж  наступного пленарного тижня парламент ухвалить в цілому закон "Про національну безпеку України", який передбачає перехід на модель сектора безпеки і оборони, притаманну Альянсу, і потужний громадянський контроль.

"З слабкою країною ніхто не хоче мати серйозних відносин. Слабких у цьому жорстокому світі не поважають, їх вчать, їх принижують, їх використовують. Тільки з сильною Україною будуть вважатися в Європі і світі. Тільки сильна Україна змусить себе поважати і рахуватися зі своїми національними інтересами, і таку країну ми повинні побудувати", - підсумував Секретар РНБО України.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3070374
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору